Jaké ovocné stromky budete kupovat?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
16.10.2020 17:58, zobrazeno: 32171x

Měl jsem zálusk na vychvalovanou meruňku Farhial, ale už není. Zmizela i nejpozdnější broskvoň Tardy Bell (pro případného zájemce), naopak se objevila broskvoň Elberta. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 212.49 (?), 17.10.2020 10:02

Vzal jsem švestku Presentu, že je nejpozdnější. A tardybell jsem asi přehlédl, jinak bych to risknul. Jestli chcete očka farhial (s šarkou) tak bych vzal tardybell. Listí je ještě zelené, teplota dobrá, ještě by to šlo. Kdyžtak na zahr online. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.10.2020 21:12

Žádnou odrůdu C 19 neznám. Snad jedině slivoň T 1. Tardy Bell Vám rád pošlu, alespoň ji vyzkouší víc lidí. Jen kupujte a sázejte, ať můžeme hodnotit. Snad nebudou, pane MH, každý rok bahenní lázně.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.49 (?), 19.10.2020 0:23

Anebo taky myrobalán 29C. laugh MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.10.2020 13:47

Nenecháme se přece otrávit, viďte, pane MH, asi tak podobně jako Donald. Napiště emailovou adresu a můžu Vám to poslat ještě letos. Čekat do příštího léta je rizoko, protože já často stromky oslabuju příliš mnoha plody, takže by nemusely být patřičné přírůstky dřeva. Letos to bylo díky vláze velice slušné s přírůstky tam, kde bylo plodů málo nebo u nových stromků. 

"Juka" má Vlašku prostokořenou i kontejnerovanou, mají i broskvoň Dianu.

Mně tam vyskakuje, že zboží není momentálně dostupné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.10.2020 11:41

Pane Alexandře, v obou vláknech Vanilacot jsem Vaše fotky nenašel. Jestli si dobře vzpomínám, tak jste letos někam vkládal fotky Vanilacot a to i rozkrojeného plodu. Jinak odrůdy meruněk Vanilacot a Delicecot se již objevily v českém prodeji. Tak to je příležitost právě pro Vás, kdo chcete vyzkoušet něco nového. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pett - (10) - 245.153 (?), 29.10.2020 17:08
Zatím to u mne vypadá na dvě trnky Bystrické a jednu broskve Red Haven.Ve Strážnici mají omezenější výběr broskví, tak místo chtěného Spingcrestu jsem sáhl po klasice.Tak snad jsem neudělal chybu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.10.2020 17:34

Nevím, jak chutná Debrecínská muškátová, ale z té chuti Bystrické muškátové jsem unešen. Jak zajímavou chuť může švestka, to by jeden neřekl. Nejlepší Redhavenku má soused, tak budu muset přehazovat nějaká očka. Jinak hodně odrůd broskvoní se dá už všude sehnat na slivoňových podnožích nebo broskvomandloních. Většinou zatím jen klasika, "špeky" prozatím jen na broskvoňových semenáčích. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 15.11.2020 13:22

Stále jsem se nedozvěděl, jaké ovocné stromky jste letos koupili. sadJá jsem rozšířil sortiment o různé typy Domácích švestek a o meruňky Farhial a Farclo, které sice chválila paní Alena z Kroměříže a pan MH (Farhial), ale naopak je zrušil pan Fiala. Zkouším také nějaké ty COTY, ale typoval bych, že mrazuvzdorný z nich nebude ani jeden. Nikoliv v okolí Trnavy, ale ve zdejších podmínkách.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 15.11.2020 15:19

Jelikož prodejci šidí čím dál víc, proto si dělám stromky sám.Koupil jsem pouze "švestku domácího typu" Temano.Z jarních roubovanců jsem nasadil meruňky Vanillacot a Holubova, slivoně Moni, Crvena Ranka, Petra,Nada a Timočanka.Pomalu začínám shánět rouby slivoní z důvěryhodných zdrojů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika