Jak ostříhat nový stromek



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?)
11.5.2017 7:46

Honza z Polabí: Je to len otázka voľby výšky kmeňa - kto čo preferuje. V princípe sú oba postupy (ten popísaný 11.4. i ten Váš) možné a v poriadku. To čo je podstatné - povýsadbovým rezom treba obrast radikálne zredukovať, ponechať 3-4 základy kostrových vetiev (terminál len ak nebude kotlovitá koruna) a tie zastrihnúť na 2-4 púčiky.

Takže áno, aj Vami spomenutý postup by bol v poriadku.  IH 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 154.93 (?), 12.4.2017 12:17

Ano, podobně, jen ponechejte terminál, na kterém v dalších letech zapěstujete další patra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.1 (?), 14.4.2017 11:10

Tak jsem teprve přivezl tu nahrubo ostříhanou Čača Lapotici a mám tu další problém: Chci ji rychle zasadit na jediné vhodné místo, kde jsem již předloni na podzim zasadil švestku (takový chcípáček), ale ta se nechytla. Při jejím vykopávání však zjišťuji, že se láme jako perník a u kořene se nachází nějaká houba... ze zbytku kmínku ale roste nový zdravý proutek. A teď nevím - můžu tam ten nový stromek zasadit? mám jej (kořeny) nějak ošetřit? mám nějak dezinfikovat půdu? Prosím poraďte, musím rychle zasadit, než začnu dál stříhat. Děkuji. Pawel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 11.5.2017 7:34

Také jsem si loni a letos pořídil dvě broskvoně tak mne toto téma zajímá, protože se stříháním broskvoní mám podobné "zkušenosti" jako původní tazatel. Můj amatérský dotaz k náčrtku z 11.04. - proč se nechají budoucí větve až vlastně ve druhém patře a všechno pod modrým oválem se má odstranit? Já jako laik bych udělal to co je naznačeno, ale hned dole, ne o patro výš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 11.5.2017 7:46

Honza z Polabí: Je to len otázka voľby výšky kmeňa - kto čo preferuje. V princípe sú oba postupy (ten popísaný 11.4. i ten Váš) možné a v poriadku. To čo je podstatné - povýsadbovým rezom treba obrast radikálne zredukovať, ponechať 3-4 základy kostrových vetiev (terminál len ak nebude kotlovitá koruna) a tie zastrihnúť na 2-4 púčiky.

Takže áno, aj Vami spomenutý postup by bol v poriadku.  IH 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 11.5.2017 7:50

Jde i o to, jak vysoko, nízko chcete mít založenou korunku, jak vysoký chcete mít kmínek. Při jednorázovém odstranění velkého množství celkem silných větviček může čerstvě vysazený stromek udělat pápácrying... SPCH 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 11.5.2017 16:22

Moc, hezky vysvětlenosmiley,naprostý souhlas.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika