Flamingo



host - 234.98 (?)
1.8.2017 21:25

Nenapadá vám tie nektarinky hmyz? A čo monília plodov na nektarinkách? Postrekujete proti nej? 

                                                                                           Ďakujem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 23.7.2017 20:32

A nemyslite si že u nás nemrzlo... IH

Když on to "zvonku vyzerá" jinak. Jinak mrzne a "šílí" počasí v Tokajské oblasti, jinak na Vysočině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 23.7.2017 20:47

smiley Já už myslel, že si pan PP vysadil i Flamingo. Ale je to fakt. V Tokajské oblasti je všeho dost a na jarní mráz to tam moc nevypadalo. smiley To Flamingo snese hodně, ovšem mám dojem, že u Vysloužilů to neplatilo a stejně tak u Pelhřimova. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.196 (?), 23.7.2017 21:02
PP: Tokaj nepoznám, ja som z Podunajskej nížiny. Z matkinej strany Severné Slovensko. Kopce ako Sněžka u nás jazdíme na bicykloch... Na Vysočine som rok vojenčil, takže som v obraze. Mínus 5 je iných na nížine ako na Vysočine? Tam máte iného Celzia? Samozrejme, chápem že celkové podmienky (veterné, pôdne, slnečné, vlahové, dľžka vegetácie atď.) sú iné. Netreba sa chaboriť s broskyňami tam kde na to nemáte (podmienky). Chcel som len povedať toľko, že do tzv. okrajových oblastí by Flamingo nemuselo byť zlou voľbou. A tiež že keď u nás "zařvú" na mrazy broskyne, tak Flamingo je medzi poslednými čo hodia uterák. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.109 (?), 23.7.2017 22:45

To Flamingo snese hodně, ovšem mám dojem, že u Vysloužilů to neplatilo a stejně tak u Pelhřimova.

Neplatilo to u Flaminga ani na hornom Považí, januárové-lednové dve mrazivé noci po sebe -26 stupňov kvetné pupene nevydržali.Samozrejme že v januári mrzlo viac dní a nocí ale už s menším mrazom.Pomrzli ale aj iné odrody.Broskýň tu máme vysadených veľa ale žiadna nemá ani jeden plod.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 24.7.2017 7:28

Samozrejme, chápem že celkové podmienky (veterné, pôdne, slnečné, vlahové, dľžka vegetácie atď.) sú iné. Netreba sa chaboriť s broskyňami tam kde na to nemáte (podmienky).

A vo tom to je. Já samozřejmě chápu, že bych měl chovat maximálně brambory. Jenže vy se "honosíte" dobrou úrodou všeho, u nás naopak zmrzlo vše - a skoro všem - téměř napadrť. Nejen ty broskve. Paradoxně mimo révy protože ta kvete pozdě. V tom je ten potíž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 243.253 (?), 25.7.2017 22:09

Uz aj mne sa cervena Flamingo, vypada ze ich bude dost :-)

Flamingo
Flamingo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 28.7.2017 18:34

Taky mi už zraje. Bohužel mám příliš mladý stromek na pořádnou úrodu.

Plod
Plod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.82 (?), 29.7.2017 0:58
Flamingo - ešte nie zrelé, ale už čoskoro. Úroda je bohatá. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.151 (?), 1.8.2017 20:34
Extrémne teplo urýchľuje dozrievanie broskýň. Redhaven som obral včera. Flamingo, ktoré je na fotkách, príde na rad o 2-3 dni. IH (Na porovnanie: na posledných 2 fotkách je nektarinka Stark Red Gold, tá má ešte čas).





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.98 (?), 1.8.2017 21:25

Nenapadá vám tie nektarinky hmyz? A čo monília plodov na nektarinkách? Postrekujete proti nej? 

                                                                                           Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika