Favorita Morettini 3



host - 93.16 (?)
18.7.2008 15:57

Mám 1 Favoritu Morettini 3 třetí rok. Loni za suchého a horkého počasí měla několik broskví nádherně tmavě červeně vybarvených. Letos bylo broskví více, bohužel za častých dešťů v Ostravě polovina začala zahnívat. A tak budu doufat, že příští rok bude suchý. Broskve jsou chutné, šťavnaté.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 135.238 (?), 20.4.2008 21:24

Je to výborná odrůda, pěstuji jí na Šumavě v nadmořské výšce 800 m. Mám jí u zdi domu na jižní straně. Loni měla kolem 400 plodů výborné chuti. Dá se koupit v každém dobrém zahradnictví. Vřele doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.253 (?), 25.4.2008 10:42

Tuto broskvoň mám již minimálně 13 let. Stanoviště Dvůr Králové n/L přímo v lokalitě města. Nikdy nezklamala. Opravdu každým rokem velice bohatá úroda (50 - 60 kg ze stromu) i v případě, že ostatní druhy broskvoní mi pomrzly. Pro krásný veliký růžový květ se stává i nádhernou dekorací zahrádky. Potvrzuji jedinou závadu - jde hůře od pecky.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 93.16 (?), 18.7.2008 15:57

Mám 1 Favoritu Morettini 3 třetí rok. Loni za suchého a horkého počasí měla několik broskví nádherně tmavě červeně vybarvených. Letos bylo broskví více, bohužel za častých dešťů v Ostravě polovina začala zahnívat. A tak budu doufat, že příští rok bude suchý. Broskve jsou chutné, šťavnaté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 6.1.2009 20:07

Mám tuto broskev třetím rokem a musím říct, že zatím krásně prosperuje (veliké přírustky a vloni první úroda). Broskve jsou velmi chutné, mají v mém případě snad jednu vadu - vloni byla polovina odrudy popraskaná, všetně jádra. Snad jen špatný rok...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 6.1.2009 23:58

Pane Martine. Praskání pecek a následně i plodů broskví je odrůdová vlastnost některých ranných odrůd. U odrůdy jak Fertilia Mor., tak Favorita Moretini se miá to nikdy nestalo. Nezaznamenal jsem ani ulpívání dužniny na pecce. Mezi sedmnácti odrůdami broskví, které současně pěstuju odrůdy Moretini vynikají zvláště jemnou dužninou bez vláken.Přes to však dávám přednost odrůdě Envoy pro její vitálnost a pravidelnou velkou úrodu. K tomu, že uhynou stromky po průtrži mračen s krupobitím mám taky jednu špatnou zkušenost. Ošetřoval jsem potlučené větve a nevšímal si naplavené zeminy ke kmínku, která mi stromek během dvou let zahubila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.32 (?), 26.6.2014 21:52

Tak dosud nikdo nenapsal jak jste na tom s rannými broskvemi, když meru%nky už ochutnáváte. U mne (sev.morava 300M) už favorita začíná vybarvovat, ale stále tvrdá. Největší zklamání je, že je velikosti ořechu. Loni byly mnohem větší plody při stejnémmnožství plodů. Možná to způsobila kadeřavost? Jaké je máte vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.6.2014 22:29

Najdou se i ranější odrůdy než FM. Nemyslím bělomasou Primissimu a Redwin, ale třeba Harbinger, Fenix, Springcrest, Teska, Candor, Kamila atd. Když necháte stromek přeplodit, což nazval pan rosti&slavík "mile a přátelsky" - zvěrstvem, pak jsou plody samozřejmě menší. Ale myslím, že plody částečně vybarvují dříve, ještě před dosažením jejich pozdější skutečné velikosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika