Dosavadní klady a zápory letošní ovocnářské sezóny



host - 86.78 (?)
9.5.2013 23:05

Tak, tak.Mám 2 x Bergeron, postříkal jsem Horizonem, násada meruněk solidní, soused nestříkal a je totálně bez plodů, bude rád, když mu stromky přežijí moniliový útok.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 28.94 (?), 4.5.2013 16:30

Letos žádný zápor nevidím, po 2 mrazivých zimách, kdy většina pupenů zmrzla-uschla, jsou peckoviny i jádroviny obaleny květy. Sice jsem tady u Prahy téměř neviděl včely, ale meruňky přirůstají (4-5mm), ostatní snad též je opyleno. Spíše bude potřeba redukovat plůdek. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 35.186 (?), 4.5.2013 21:57

Koupil jsem Royal Gem na podnoži St.Julien a ta mi odešla. Nyní čekám zda se probere ale už moc tomu nevěřím, zatím ani náznak rašení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.5.2013 16:14

Zdravím Míru z Břeclavi. Nedá se z toho nic usuzovat, ale informace, že se mu ze Slupu u Znojma neujala právě odrůda Royal Gem mně připomíná letité problémy z dostupností těchto odrůd z určitého zdroje. Také byly rok co rok potíže s vyrašením těchto odrůd. Ale alespoň, že mně tyto odrůdy nenabízeli k prodeji a férově přiznali, že je raději prodávat nebudou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.5.2013 21:24

Zdravím taktéž!

Dnes jsem objevil na broskvoni, u které čekám na zmátoření, náznak rašení na jednom pupenu. To by mohla být pozitivní zpráva, ze negativní považuji počet plodů na samosprašné třešni Samba na podnoži G5 zakoupené ve Slupu. Třešeň nádherně zakvetla, ale jestli takhle vypadá plodnost samosprašné odrůdy, tak potěš koště, to snad nevyjde ani jedna třešeň na jednoho člena rodiny.no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.5.2013 21:47

soused má pár let samosp.Lapins a je s ní vcelku spokojen, má ji na Coltu, Sambu ale neznám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 10.5.2013 13:00

Zase som sa nechal dobehnúť na pekný obal Černice - meno nemám po ruke -, ktorú som kúpil na výstave Záhradkár v TN(Sk). Išiel som ju zasadiť, a ten šúlanec stiahnutý mikroténom, som rozrezal a ono sa to rozpadlo.Už som vedel, že niečo nebude v poriadku. Napokon som vybral prútik na jednej - voľnej strane zavoskovaný a na druhej 5 cm od spodu ohnutý a bez korienkov. Tak mi predal 30 cm prútik bez korienkov, hlavne,že tam bol krásny obrázok. Bajas. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 11.5.2013 12:04

Já jsem v Lidlu koupila něco podobného a už krásně rostou. Ale nedala jsem je rovnou do země, ale zasadila do květináče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 159.145 (?), 8.5.2013 21:09

Tak jeden z letošních záporů - zase v hlavní roli Bergeron. Dneska jsem koukal a opět to bude bez úrody - to, co odkvetlo, opadalo. Strom jsem dvakrát stříkal Horizonem, žádný klejotok, žádné odumírající výhonky a přesto opad. Je možné, že by to bylo špatným (samo)opylením? Když to nezmrzne, tak to opadá. Snad jen jednou měl docela slušnou úrodu. Naštvalo mě to tak, že jsem zběsile část stromu ostříhal a v létě dílo dokonám frown.

Sousedi okolo nestříkali a meruňky jsou viditelně dost napadené moniliovým úžehem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.5.2013 22:38

Sousedi okolo nestříkali a meruňky jsou viditelně dost napadené moniliovým úžehem.

Pane Mikeši, musíte těm lidem co nestříkají meruňky proti úžehu, udělat nějakou osvětu a říci jim, že bez ochrany mohou velmi snadno o své stromy přijít. Není to nějak dramatické, ale mně napadených výhonů přibývá a to všude. Chtělo možná ošetřit třikrát. Ukázalo se, jak důležité bylo letos ošetřit také na počátku kvetení. Neošetřená Lerosa je na odpis. Těžko se s nějakým stromkem loučím, ale v tomto ohledu se k tomu s Lerosou konečně alespoň odhodlám. Kompakta už vykázala také nějaké napadené výhony. Všude to jsou ale jen výhony velmi krátké. Přeplození bude hrozit jen u Harogemu, Bergeronu, Kompakty a Lemedy, jinak se nikde včely moc nečinily. Bez probírky zůstanou překvapivě i oba Goldrichy. Moniliový úžeh přeskočil už i na jednu broskvoň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 86.78 (?), 9.5.2013 23:05

Tak, tak.Mám 2 x Bergeron, postříkal jsem Horizonem, násada meruněk solidní, soused nestříkal a je totálně bez plodů, bude rád, když mu stromky přežijí moniliový útok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika