Doporučte broskvoň



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?)
25.9.2017 16:55

Velmi rané broskve od pecky nejdou, většinou pecky praskají a plody hnijí a ani chuťově nejsou nic moc.Z odrůd před Redhavenem bych vybral některou z Favorita Morettini 3,Sunhaven, Michaela,Earliglo, po RH, Symphonia,Cresthaven.Je spousta kvalitních odrůd, takže výběr je jen na Vás, pokud nechcete aby bujně rostly zvolte některou z podnoží BSB, do vlhkých půd St.Julien.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Pepin - (33) - 33.198 (?), 25.9.2017 16:22, zobrazeno: 14509x

Zdravím všechny nadšence našich zahrad a mám prosbu.

Potřeboval bych doporučit dvě odrůdy broskvoně. Jednu rannou a druhou spíš pozdní, tak, aby neměla příliš bujný vzrůst a šla dobře od pecky.

Děkuji předem za Věe náměty.

Mira z Brna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 25.9.2017 16:55

Velmi rané broskve od pecky nejdou, většinou pecky praskají a plody hnijí a ani chuťově nejsou nic moc.Z odrůd před Redhavenem bych vybral některou z Favorita Morettini 3,Sunhaven, Michaela,Earliglo, po RH, Symphonia,Cresthaven.Je spousta kvalitních odrůd, takže výběr je jen na Vás, pokud nechcete aby bujně rostly zvolte některou z podnoží BSB, do vlhkých půd St.Julien.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.216 (?), 25.9.2017 17:23

Pane Míro, několik málo kilometrů pod Brnem vcelku s úspěchem pěstuji několik druhů broskví.  Při výběru odrůd jsem dbal na to, aby dozrávaly postupně a hlavně po meruňkách, kerých mívám v době jejich zrání doslova a do písmene na 3 týdny nad hlavu.

RH, Habrite, Modřinka, Cresthaven a jednu odrůdu co nevím - při prodeji stromku došlo k záměmně druhu.

Všechny poskytují šťavnaté plody lahodné chuti, všechny jsou žlutomasé a snadno odlučitelné od pecky.

Naší nejoblíbenější jsou Modřinka a Cresthaven.

Z vašich požadavků na rannost By měla vyhovovat Favorita Moretini a některá z pozdějších.

Mnou zmíněná Modřinka by měla vyhovovat vačemu požadavku na slabčí vzrůst stromku.

Přikládám odkaz na kalendář dozrávání ovoce.

Dobrou volbu     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.198 (?), 26.9.2017 14:53

Děkuji za doporučení, pokusím se podle nich zařídit.

Zahrádce zdar.

MzB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdeněk Vacek - (32) - 105.249 (?), 16.5.2018 15:30

Zakoupil jsem loni na podzim tři broskvoně. Víc se mě jich na zahrádku nevejde. Chtěl jsem, aby postupně dozrávaly. Zakoupil jsem Favorita Morettini, Redhaven a Cresthaven. Schválně píšu FM bez udání (II nebo III). Když jsem se na to zeptal prodejce, vůbec nevěděl o co se jedná. Zasadil jsem je na podzim a i když jsem je zaléval stejně všechny tři přes zimu uschly. Proto se ptám Vás odborníci: Kde lze zakoupit kvalitní stromky broskvoní a doporučte mě, které tři broskvoně byste mě doporučili. Nadmořská výška 300 m.n.m. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 16.5.2018 15:41

Kupte ty tři, jak jste si vybral, ale až na jaře. Při koupi vyberte stromky, které budou mít živá, nezaschlá očka a stromky budou vypadat zdravě. Bude-li to možné, kupujte přímo ve školce, když u prodejce, tak aby věděl, co prodává. Vyhněte se obloukem eshopům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 16.5.2018 16:09

Harbinger, FM3, RH

FM3, Early RH, Harbrite

FM3, Michaela, RH

Sunhaven, Flamingo, Halehaven

Avalon Pride, RH, Jayhaven

Royalvee, RH, Flamingo

RH, Flamingo, Inka

Flamingo, Halehaven, Cresthaven

Flamingo, Suncrest, Fayette

Halehaven, Cresthaven, O´Henry

Variant je mnoho. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 16.5.2018 16:09

Dopručil bych FM 3,Cresthaven a Redhavenwink,od zahradníka ktrerý o nich něco ví a zároveň i o podnoži.Sázel by je až na jaře, mírně narašené kdy je teplota půdy nad 4°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 16.5.2018 16:21

Ono to tak trochu vypadá, že jste trefil na mimořádně nevhodné odrůdy, nekvalitní školku a nevzdělaného prodejce. Pokud vám uhynuly všechny tři broskvoně, může to být i vaše chyba. Pravděpodobně jste je včas (v únoru) velmi silně nezastřihl. V takovém případě kvalitní stromky nepomohou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.245 (?), 16.5.2018 19:01

tak pane mimo jste mimo a velmi rozhodně bych v únoru a ještě silně broskev nezastřihoval. Já stříhám před květem, rány se dobře hojí a odrůdy já mám první tenu to je nektarina pak favorita, nasleduje redhaven a fairhaven a pokreju od cca 10 července až do konce srpna n.v.360m.nad m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika