Doporučte broskvoň



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
16.5.2018 16:21

Ono to tak trochu vypadá, že jste trefil na mimořádně nevhodné odrůdy, nekvalitní školku a nevzdělaného prodejce. Pokud vám uhynuly všechny tři broskvoně, může to být i vaše chyba. Pravděpodobně jste je včas (v únoru) velmi silně nezastřihl. V takovém případě kvalitní stromky nepomohou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Pepin - (33) - 33.198 (?), 25.9.2017 16:22, zobrazeno: 14419x

Zdravím všechny nadšence našich zahrad a mám prosbu.

Potřeboval bych doporučit dvě odrůdy broskvoně. Jednu rannou a druhou spíš pozdní, tak, aby neměla příliš bujný vzrůst a šla dobře od pecky.

Děkuji předem za Věe náměty.

Mira z Brna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 25.9.2017 16:55

Velmi rané broskve od pecky nejdou, většinou pecky praskají a plody hnijí a ani chuťově nejsou nic moc.Z odrůd před Redhavenem bych vybral některou z Favorita Morettini 3,Sunhaven, Michaela,Earliglo, po RH, Symphonia,Cresthaven.Je spousta kvalitních odrůd, takže výběr je jen na Vás, pokud nechcete aby bujně rostly zvolte některou z podnoží BSB, do vlhkých půd St.Julien.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.216 (?), 25.9.2017 17:23

Pane Míro, několik málo kilometrů pod Brnem vcelku s úspěchem pěstuji několik druhů broskví.  Při výběru odrůd jsem dbal na to, aby dozrávaly postupně a hlavně po meruňkách, kerých mívám v době jejich zrání doslova a do písmene na 3 týdny nad hlavu.

RH, Habrite, Modřinka, Cresthaven a jednu odrůdu co nevím - při prodeji stromku došlo k záměmně druhu.

Všechny poskytují šťavnaté plody lahodné chuti, všechny jsou žlutomasé a snadno odlučitelné od pecky.

Naší nejoblíbenější jsou Modřinka a Cresthaven.

Z vašich požadavků na rannost By měla vyhovovat Favorita Moretini a některá z pozdějších.

Mnou zmíněná Modřinka by měla vyhovovat vačemu požadavku na slabčí vzrůst stromku.

Přikládám odkaz na kalendář dozrávání ovoce.

Dobrou volbu     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.198 (?), 26.9.2017 14:53

Děkuji za doporučení, pokusím se podle nich zařídit.

Zahrádce zdar.

MzB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdeněk Vacek - (32) - 105.249 (?), 16.5.2018 15:30

Zakoupil jsem loni na podzim tři broskvoně. Víc se mě jich na zahrádku nevejde. Chtěl jsem, aby postupně dozrávaly. Zakoupil jsem Favorita Morettini, Redhaven a Cresthaven. Schválně píšu FM bez udání (II nebo III). Když jsem se na to zeptal prodejce, vůbec nevěděl o co se jedná. Zasadil jsem je na podzim a i když jsem je zaléval stejně všechny tři přes zimu uschly. Proto se ptám Vás odborníci: Kde lze zakoupit kvalitní stromky broskvoní a doporučte mě, které tři broskvoně byste mě doporučili. Nadmořská výška 300 m.n.m. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 16.5.2018 15:41

Kupte ty tři, jak jste si vybral, ale až na jaře. Při koupi vyberte stromky, které budou mít živá, nezaschlá očka a stromky budou vypadat zdravě. Bude-li to možné, kupujte přímo ve školce, když u prodejce, tak aby věděl, co prodává. Vyhněte se obloukem eshopům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 16.5.2018 16:09

Harbinger, FM3, RH

FM3, Early RH, Harbrite

FM3, Michaela, RH

Sunhaven, Flamingo, Halehaven

Avalon Pride, RH, Jayhaven

Royalvee, RH, Flamingo

RH, Flamingo, Inka

Flamingo, Halehaven, Cresthaven

Flamingo, Suncrest, Fayette

Halehaven, Cresthaven, O´Henry

Variant je mnoho. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 16.5.2018 16:09

Dopručil bych FM 3,Cresthaven a Redhavenwink,od zahradníka ktrerý o nich něco ví a zároveň i o podnoži.Sázel by je až na jaře, mírně narašené kdy je teplota půdy nad 4°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 16.5.2018 16:21

Ono to tak trochu vypadá, že jste trefil na mimořádně nevhodné odrůdy, nekvalitní školku a nevzdělaného prodejce. Pokud vám uhynuly všechny tři broskvoně, může to být i vaše chyba. Pravděpodobně jste je včas (v únoru) velmi silně nezastřihl. V takovém případě kvalitní stromky nepomohou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.245 (?), 16.5.2018 19:01

tak pane mimo jste mimo a velmi rozhodně bych v únoru a ještě silně broskev nezastřihoval. Já stříhám před květem, rány se dobře hojí a odrůdy já mám první tenu to je nektarina pak favorita, nasleduje redhaven a fairhaven a pokreju od cca 10 července až do konce srpna n.v.360m.nad m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika