Co teď s kadeřavostí?



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?) 
28.3.2009 17:44

Mně Sulka zbyla po postřiku révy, tak jsem ji taky použil /po Championu a Syllitu/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 17.241 (?), 28.3.2009 18:10

No to je fajn, moc Vám to přeju, ale trošku i závidím. Dopoledne zde lilo-poblíž Českého středohoří-odpoledne pokapávalo a to nepřetržitě. Venku jsem v tom tedy byla, ale o druhém postřiku zatím pouze "sním". Docela mě to počasí leze na nervy. Předpovídali nejprve "jaro", pak slevili, údajně mělo pršet zítra... houbičky. Zatím věřím, že se to pouze obrátilo a zítra půjde postřik zrealizovat. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?), 28.3.2009 18:19

Nic si z toho nedělejte v HK už taky prší. To je klasika, když něco postříkám, tak to zmokne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.138 (?), 29.3.2009 11:50

Na zahori je ot strasne. V sobotu krasny den ale vietor, ze by jeden odtialto postriekal aj karpaty. Pekny den bez vetra na jar ani nie je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 32.15 (?), 29.3.2009 20:21

Dnes počasí žádná bomba, ale 10st bylo, tak už si broskvoně taky "chrochtají" postříkané Syllitem. dle předpovědi se na nás přímo valí teplíčko. Loni ale touto dobou tady kvetly fialky a prvosenky a letos vystrkují teprve nesměle lístky. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.172 (?), 30.3.2009 9:47

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Před měsícem jsem provedla postřik Kuprikolem, před 14dny zopakovala Syllitem a ted nevím, jesli mám provést další postřik a čím? Nebo stačí pouze ty dva postřiky?Mám doma i další přípravky, tak můžu použít i jiný nebo dokoupím:) Předem děkuji za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 30.3.2009 10:00

Osobně si myslím, že dva postřiky na jaře stačí. Někdy člověk nestihne na jaře ani jeden postřik...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 30.3.2009 11:00

Připojuji se k Martinovi, jsem stejného názoru. Pokud by se i pak nějaká kadeřavost vyskytla, bude určitě pouze ojediněle na několika listech a ty už zvládnete utrhnout a zničit. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.110 (?), 17.4.2009 22:08

Máme terasu na JZ. Předloni jsme koupili malou Balkonelu - rostla krásně, listy byly bez kadeřavosti, ještě neplodila. Vloni vykvetla, objevily se listy a kadeřavost byla na světě. Všechny "škaredé" listy jsem průběžně otrhávala, v létě byla opět krásná bez vady, urodila cca 10 menších plodů. Na podzim manžel stříkal Kupricolem. Letos ji opět postříkal, ještě než kvetla. Pak se obalila květy a nyní, po týdnu teplot nad 20 přes den, květy zvadly, lístky se zdají zaschlé.. Vedle ní meruňka odkvetlá, zalistěná, krásná :(Nevíte, co se s ní mohlo stát? Děkuji, Jarka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 17.4.2009 23:28

Mohlo by se jednat o moniliový úžeh. Ikdyž tato houba napadá především meruňky, na broskvých či višních se vyskytuje také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika