Broskyne 2024



Stránky: 1,  2,  3   
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?) 
11.3.2024 15:20, zobrazeno: 2560x

U nas uz niektore broskyne kvitnu

Broskyna Belmondo
Broskyna Belmondo
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.3.2024 17:00

yes Ozvěte se častěji, Petře. U mě je před otevřením ta Sagittaria a Maycrest, jinak ještě nic nekvete.

Sagittaria
Sagittaria
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.3.2024 10:39

U broskvoní rozkvetl jako první Maycrest.

Maycrest
Maycrest
Maycrest
Maycrest
Maycrest
Maycrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 236.185 (?), 17.3.2024 15:17

Stromek broskvoně O´Henry dostal zásek od bakteriální rakoviny a nový zdá se býti falešný, protože na rozdíl od pravého stromku má ještě zabalené květy a nic bych za to nedal, že budou zvonkovité. Rád bych se pletl. Tato broskvoň nemá v současném sortimentu odrůd konkurenci dobou dozrávání a kvalitou plodů. Částečnou náhradou bude snad Elberta, která ale, jak se zdá, bude dozrávat už začátkem září.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.219 (?), 17.3.2024 19:03

OHenry mi dozrával taky začátkem září, bylo to spíš tak RH+30dní. V tabulkách je uvedeno RH+45dní, ale asi to platí jen na jihu, je od toma75, on ji měl pravou z itálie. Všiml jsem si, že květní pupeny byly podobně jako u některých meruněk nalité už o vánocích, takže OHenry letos nepokvete- asi jediná odrůda broskve předčasně zmrzla v zimě. Bakterii jsem si zatím nevšiml, nebo jen místama asi jako u jiných odrůd v sezoně - letorost kolem dokola zhnědne nebo odumře pupen nebo nevyraší v tom místě. Víceleté dřevo mi na broskvoních zatím drží, jen u meruněk sem tam vyskočí odumírání víceleté větve - nejvíc Bergeron, ale ten je známý svou náchylností. Teda jestli nemáš na mysli ještě nějakou jinou bakteriozu, jak se projevuje? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.3.2024 20:30

Už jsem o tom psal, černohnědé dřevo po špatně zhojeném řezu postupně ucpe vodivá pletiva a nad ránou větev časem zaschne. O´Henry jsem měl pravou ještě od pana Zíbala ze Strážnice, na Spomyšl není bohužel dávno spoleh. Škoda. Pokud by byl stromek na GF-677 situace by byla zcela jiná. Mám Elbertu na rubiře a druhou na GF-677 a ta na broskvomandloni tu původní na rubiře přerostla hned prvním rokem. O´Henry bych doporučil namnožit, Martine, těžko se bude shánět. 

https://www.zahrada.cz/forum/broskvone/broskvon-o-henry-340581/?stranka=6&retezec=Broskvo%F2%20O%B4Henry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.219 (?), 18.3.2024 12:09

To mi dělá ten nejvíc Bergeron, kolem ustřižené větvičky rána zasychá a místo zahojení to zasychání a hndědnutí dřeva pokračuje, i když to nožem vyškrábu dočista a zamažu, tak stejně časem to pokračuje nebo začne o kousek dál.

OHenry se určitě dá naočkovat v létě, ale GF podnože nevedu, mám jen co naroste z pecek, nebo na univerzání myrobalán. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.3.2024 19:01

Myrobalán je možná nejlepší volba mimo broskvomandloně, Adesota, nebo i pomalu rostoucího St.Julien. Zkušenost myrobalánu z jílu u Telury špatná, u falešného Velvetu z jílu špatná v tom, že trpí odumíráním pupenů, u lotyšské Mairy v propustné zemině prozatím výborná. Broskvoň O´Henry je velmi cenná odrůda a byla by škoda, aby nám "protekla mezi prsty." Já na tom původním stromku jednu větvičku ještě mám, proto vidím, že se její růžovité květy pomalu otvírají, kdežto na tom novém stromku jsou zavřené a maximálně u jednoho pupenu začíná prosvítat nikoliv růžová, ale červená barva zvonkovitých květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 18.3.2024 23:04

Odkud jsi měl ten starší pravý Ohenry, už jsem se možná ptal - jestli to bylo na Ohenry, teď nevím.

Že další várku už mají zase záměny.

Zkusil jsem i broskvoně na myrobalánu, a rostou zatím dobře, žádný problém nevidím. GF je možná do některých půd lepší, ale koupit nejde, ve školkách je jen myrobalán a st. julien a to mám jen na objednávku předem v zimě a navíc slabé stromky jako tužka a skoro bez kořene. Pecka z broskve jich za jednu sezonu přeroste. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 19.3.2024 10:36

Nemám žádné novinky, jsem věrný osvědčeným odrůdám a v současnosti je to 6 mladých stromků Favorita Morettini III, všechny jsem narouboval nebo naočkoval na semenáčky z broskvových pecek, 5 stromků Springcrest, jeden byl zakoupený v 2016 na GF677, zbytek jsem narouboval na semenáčky, 4 Redhaveny, z toho 2 zakoupené na Montclaru, 2 naočkované na semenáčky a 2 starší stromky Cresthavenů, jeden byl zakoupený, druhý naočkovaný na slivoń., Nejmenší stromek FMIII jsem sesadil co nejníže a přesadil do 10l květináče. Přirozeně, nejsem proti novinkám, ale v okolí nikdo, kdo by mi poskytl rouby jiných odrůd, broskvoně nemá a taky na zahradě, na které jsou teplomilné odrůdy, už není více místa. Být v Polabí, mám určitě celý sad broskvoní, meruněk, fíkovníků, tomelů a já nevím, čeho ještě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika