Broskvoně - každoroční ztráty



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
9.3.2019 18:40

Hodně jílu. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.3.2019 14:03, zobrazeno: 23703x

Tak jak to u Vás letos vypadá? Tady pravidelně každým rokem nějaký ten stromek, nebo strom broskvoně na jaře nevyraší. Tentokrát budou ztráty vyšší, než jsem čekal. Bude to pravděpodobně v důsledku asfyxie, protože zvláště letos se nedalo o nějaké mrazivé zimě hovořit. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.49 (?), 9.3.2019 18:35

Broskve mi rostou skoro bujněji než nálet, jak plevel, všechny na semenáčích ze školky - SunH, RH, FH. Za 15 let nevymrzla ani větev, klejotoky nejsou žádné nebo jen z odřenin nebo zlomů. Jednou jsem viděl v zahradě broskev po zimě celou KO, ale co jsem zjistil, tak byla už načatá opakovanou kadeřavostí. Přitom lokalita je tu díky vpádům zimy od otevřené krajiny severovýchodu nic moc surprise. (250mnm sever moravy). V tomto máte podmínky příznivější.

Co je v zemi tak zvláštního že broskve nejdou? Že by broskvové sady byly jen na nevápenitých půdách se mi nechce věřit. Nemáte v zemi pozůstatky chemie z minulosti? Stromky jsou okopané, zarostlé trávou, mulčované? Otevřená krajina u pole nebo neustálý průvan mezi domy? Co broskve sousedů a v okolí? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.3.2019 18:40

Hodně jílu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.170 (?), 9.3.2019 18:57

Chtělo by to podnož Torinel + nějakou vložku.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 9.3.2019 19:14

I já budu letos vyřezávat nějaké celé suché větve. Příčinu ale znám, jsou to ty, které byly loni hodně napadené suchou skvrnitostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.3.2019 19:51

Suchá skvrnitost jistě nezmizela, ve srážkově chudých letech to ale není až takový problém. Indikátorem byla citlivá slivoň Hanita (listy), ale i poměrně čisté plody meruněk a broskví. Na letorostech možná něco bylo, ale tolik jsem to nesledoval. Se slivoňovými podnožemi je to pořád těžké. Najdou se, ale minimálně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.49 (?), 9.3.2019 21:22

Loni jsem vysadil pokusně broskve na semenáčích do jílovice s vysokou spodní vodou, ovšem kryté místo s téměř celodenním sluncem. Nedalo mi to, když jsem tam viděl 5-ti metrové myrobalány jak si vesele rostou.smiley

Je to pokus, první přezimování bez problémů. Od kolikátého roku, pane Petře, od výsadby pozorujete asfyxii? A meruňky máte OK - tedy na semenáčích?  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 10.3.2019 13:04

Meruňky mám většinou na MY a ZR, něco na St, Julien, na klasickém meuňkovém semenáči mám pouze Lealu. Z broskvoní tedy nevyraší Krasava, Modřinka, Primissima Delbard, Michelini, Symphonie, Suncrest. Z toho se možná podaří nahradit na lepší podnoži Symphonie. Ještě jsem zapomněl na Teluru, která byla jediná broskvoň na MY, což není pro broskvoně moc vhodná podnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 10.3.2019 15:50

A všechny KO broskve jsou na semenáči? Že i na MY odešla to je divné. Co máte pod broskvemi kolem kmenů, trávu? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 10.3.2019 17:24

Ano, na broskvoňových semenáčích B-VA a BSB. Na myrobalánu už žádnou broskvoň nechci. Ze slivoňových podnoží je nejméně vhodná, pravděpodobně nemá myrobalán s broskvoní dobrou afinitu. Když už, tak zkusit na vzrostlý myrobalán naočkovat broskvoň, ale nekupovat malý stromek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika