Broskvoň - usychání



JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 239.104 (?)
24.5.2012 17:23

Neudělal jste žádný výchovný řez toto vidím jako přičinu.že prosychá. take to vypada na napadení moniliozou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 250.160 (?), 24.5.2012 12:48, zobrazeno: 13025x

Prosím o radu s broskvoní. Stromek - 2 roky začal částečně uvadat viz foto. O co se jedná - mrtvice či monilioza či něco jiného? viz foto.

Děkuji za reakce


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 239.104 (?), 24.5.2012 17:23

Neudělal jste žádný výchovný řez toto vidím jako přičinu.že prosychá. take to vypada na napadení moniliozou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 24.5.2012 21:26

Podle mne když se neudělá řez, tak stromek "tlačí" nebo dává přednost koncovým pupenům. Toto vypadá na monília laxa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 27.38 (?), 25.5.2012 19:04

Možná je to jen nerovnováha mezi rozbujelou nadzemní a slabší podzemní částí.

Já bych odřezal vadné části do živého - je-li možno ponechat malý čípek s pupenem - ránu zatírám latexem nebo balakrylem s malým množstvím rozmíchaného Kuprikolu (3%). Pak se už jen modlím.

Broskvoně toto dělají rády. Dejte vědět výsledek. Zdravím -J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 13.7.2012 12:46

Již delší dobu pozoruji chřadnutí tohoto Redhavenu. Táhne se to od skorého jara se všemi těmi průšvihy. Stromek jsem zalíval i přihnojil ale vypadá to že se rozhodl odejít do broskvoňového nebe. Další ze stromků který na zahradě už jde do kytek a dohromady ještě nerodil. Pokusím se ještě provést nyní nějaký razantní sestřih zda nově neobrazí. Nepředpokládám že je napadena nějakou chorobou vzhledem k celkovému strádání, spíše vysílení a výkyvy počasí. Co Vy na to?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 13.7.2012 13:24

Zdarec Mirku! Já jsem letos pohřbil také jednu broskvoň, která ale narozdíl od té Vaší po jaru vůbec neobrazila. Ta Vaše ano, dokonce zakvetla a má dokonce i nějaké plody. Narozdíl ode mne, kdy byl problémem ve vymrznutí podnože, u Vás bych si tipnul, že se jedná o fyzilogickou poruchu ve výživě stromku. Fotka je sice udělaná z dálky a chybí detail listu, ale vypadá to na nějakou chlorózu. Myslím, že byste mohl pro záchranu stromku aplikovat železité hnojivo (s chelátovou formou) ve formě postřiku na list a do půdy ve formě zálivky přidat nějaké vhodné dusíkaté hnojivo. Plody bych z toho stromku sundal. A jestli je u Vás sucho, tak zalévat, zalévat, zalévat (s citem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 13.7.2012 15:39

Zdravím Vás Wimpi, již jsem tu dával snímky dříve, listy byly trochu do žluta ale nyní jsou už povadlé. Plodů je tam asi pět ale jsou to jen obalené pecky. Něco vymyslím, ale asi to bude radikální řez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 13.7.2012 17:19

Jste moc netrpělivý, bojujte ještě. Já jsem například zjistil, že moje marná snaha o "zahradničení" je vlastně jen systematickou rostlinoléčbou. Mně by vážně překvapilo, kdybych někdy něco vypěstoval. Takže jsem se postupem doby dostal do fáze, že mě ten zahradnický masochismus typu: "ejhle choroba - léčení, další choroba - léčení,...atd." začal i bavit. Kdybych neměl co chvíli na svých výpěstcích nějakou novou neznámou chorobu, či postižení, už by mě to vážně nebavilo a pověsil bych to asi na hřebík. Prostě: sklízet pravidelnou úrodu každý rok dokola je hrozná nuda. Ať žijou problémy! devil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 13.7.2012 18:50

Neměl jsem v tomto případě na mysli totální řez, tzn. řez do udírny ale ostřihání které by podpořilo nové rašení. Mám tam ještě jednu mladou nektarinku z pecky a tu jsem nedávno silně "omlátil" protože velmi bujně rostla, za těch pár dní vyhnala velké množství výhonů, možná by tak zareagovala i ta broskvoň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika