Broskvoň Symphonie



host - 81.42 (?)
24.4.2014 15:30

Broskvoň Symphonie

Pane Petře, mohu jen potvrdit, že Symph.má rúžovité květy stejně jako Vámi zniňovaná Diana, narozdíl od všech Havenů, Elbert i gracie, kteří mají květ zvonkový. Srovnání co se týká zrání, tak je to 20 dnů po RH. Chuť vynikající, ale až při plném vyzrání(tím nemyslím, že je třeba nechat plod na stromě, až bz něj kape šťáva), ale při zakousnutí se do plodu, by šťáva měla vystříknout.

Barevně je hodně tmavě červená, na sluneční straně až do černa, ještě mnohem tmavší, než dobře vyzrálá Elberta. Dužnina je výrazně žlutá, až skoro do krémova.

Wendy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 219.2 (?), 16.3.2013 11:20

Ještě foto hnojiva.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 16.3.2013 11:59

Také ho používám a spokojenost, dřívější chlorózy ustaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 16.3.2013 12:13

Máte broskvoně jak ze žurnálu, blahopřeji. Můj problém je jíl a z minulosti převápněná půda, takže proto mně tak dobře pomáhá síran amonný s kyselou reakcí. Samozřejmě, že vaší dokonalosti tmavě zelené barvy nedosáhnu, ale zlepšení oproti cereritům, NPK obohacenému o hořčík (s názvem Hnojivo pro ovocné stromy) nebo hnojivům s mikroprvky, je zřetelná. Projevilo se to už i u starších stromů (neprovádím žádnou hloubkovou aplikaci). Je zajímavé, že třeba vůbec nepomáhal síran hořečnatý, který by měl působit taky kysele. Pokud se nepletu tak Hortilon pro broskvoně je také NPK + hořčík, snad obohacený o nějaké ty mikroprvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 16.3.2013 18:09

Vypadá to pěkně. Ale připadá mi, že mají hodně husté koruny. Broskvoně, aby dobře vyzrály a byly chutné potřebuji slunce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.2 (?), 16.3.2013 19:51

To máte pravdu, já chtěl jen ukázat jak narostly po přihnojování Hortilonem a také, že zmizela chloroza.Letošní sestřih je teprve čeká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 245.242 (?), 20.4.2014 21:41

Může prosím někdo potvrdit, že odrůda Symphonie má opravdu mít růžovité květy? A nebylo by nějaké srovnání s odrůdami zrajícími ve stejnou dobu, či déle? Například Inka, Cresthaven, Fayette, Gracia, Elberta, Diana, O´Henry atd.      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 24.4.2014 15:30

Broskvoň Symphonie

Pane Petře, mohu jen potvrdit, že Symph.má rúžovité květy stejně jako Vámi zniňovaná Diana, narozdíl od všech Havenů, Elbert i gracie, kteří mají květ zvonkový. Srovnání co se týká zrání, tak je to 20 dnů po RH. Chuť vynikající, ale až při plném vyzrání(tím nemyslím, že je třeba nechat plod na stromě, až bz něj kape šťáva), ale při zakousnutí se do plodu, by šťáva měla vystříknout.

Barevně je hodně tmavě červená, na sluneční straně až do černa, ještě mnohem tmavší, než dobře vyzrálá Elberta. Dužnina je výrazně žlutá, až skoro do krémova.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.12 (?), 25.4.2014 8:33

Symfonie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.5.2014 21:26

Díky za fotku kvetoucí Symphonie. Mně tato odrůda asi není souzena, jelikož se mi už dvě neujaly a tahle poslední, co se ujala, je zase pro změnu "falešná"frown, protože stromek ukázal jiný typ květů. Zaujala mě tvrzení, že Symphonie nahrazuje ve výsadbách Suncrest díky pevnější dužnině a lepšímu vybarvení plodů, podobně takto nahrazuje Suncrest i odrůda Princess. O vynikající chuti Symphonie jsem nikde nečetl, spíše byla chuť stanovena jen jako "dobrá". Nebo se psalo o dobré kvalitě jejich plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 3.5.2014 17:44

Zdravím, já považuji symfonii za lepší než Suncrest, hlavně kvůli odolnosti na zimní mrazy v pupenech. suncrest v tužší zimě rád namrzá. kvalitativně-symfonii hodnotím o něco málo lépe v chuti než suncrest. U suncrestu se mi objevuje často nešvar praskání pecek (se škvory), zatímco u symfonie ne. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika