Příspěvky uživatele - 245.242

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Velkoplodý myrobalán jako podnož?, 26.1.2016
Dobrý den, při dnešní kontrole uložených pecek myrobalánu jsem zjistil, že začínají klíčit. Zdá se mi to na výsev poněkud brzo, obzvlášť ven. Zatím jsou uložený ve sklepě s aktuální teplotou cca 4°C. Poradí mi prosím někdo jak s nima nyní... celý příspěvek >
Nemoc jabloně, 17.5.2014
Možná, že se nejedná o stejný problém, ale řešil jsem ve vlákně - černání listů hrušně a opad plodů v sekci choroby podobnou věc na hrušni Nela. Po odstranění suchých a povadlých květenství a aplikaci "všemocného" Talentu, není po problémech ani... celý příspěvek >
Slivoň Hanita, 17.5.2014
Na plodech slivoní se šarka nejvíce projevuje na Vlašce (viz.vlákno Vlaška končí). Většina plodů je zdeformovaných všelijak hrbolatých a uvnitř je dužnina červená a bez chuti (chybí hlavně cukry). Jen málo plodů si zachovává standartní tvar i chuť. U... celý příspěvek >
Hnojení broskvoní, 17.5.2014
Vůbec bych se nezlobil, pane Václave, kdyby jste připojil fotky Vašich řádně borůvkami obsypaných keřů. Díky.
Nadměrná násada plodů ovocných stromů, 17.5.2014
Calypso se opět prokázal jako velmi důsledný hubitel pilatek. Dvakrát mně postřik spláchl déšť, tak jsem ho raději ještě dvakrát později zopakoval. Letos by klidně stačil ten Reldan nebo Decis. Pokud bude v příštím roce úroda slabá, tak stejně opět... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky meruněk, 4.5.2014
Máte nějaké poškození meruněk od ranních nízkých teplot?
A co vaše višně?, 3.5.2014
Soused chce višeň kácet kvůli monilii, ale já mám zatím stromky zdravé. Snad i díky Talentu. Nikoliv svému, ale tomu chemickému násupci Baycoru.
Broskev diana, 3.5.2014
Tak co tomu říkáte, pane Wendy? Květ má Diana, podle Davida, zvonkovitý.
Pokroucené listy, 21.4.2014
Mšice slívová je oproti mšici švestkové dosti nenápadná. Nikdy nenajdete na spodní straně listů takové množství mšic, jako u mšice švestkové. Spíš je kolikrát náhoda, že se nějaké vůbec najdou. Přesto se listy kroutí.
Záměna podnože u stromku z ovocné školky Mezice, 21.4.2014
Tak jsem se dozvěděl od prodejce, který mi stromky posílal, že pochází z Fytosu Plzeň. Takže jak je vidět, žádná změna k lepšímu. Jak jsem se sám přesvědčil, tak i stromek opatřený řádnou visačkou z Fytosu Plzeň nemusí odpovídat názvu odrůdy uvedené... celý příspěvek >
Rozkvétání slivoní, 21.4.2014
Myslím, že mizerná plodnost sousedových myrobalánů nesouvisí s pilatkou, ale se špatným opylením. Násada je vždy sporadická i při každoročním bohatém kvetení. Co mě spíš zaráží, že nikdo nemá žádnou kadeřavost na broskvoních. Tam se mě opravdu... celý příspěvek >
Nezabúdli ste na sýkorky?, 21.4.2014
Dobrý den. Pane Josefe, tady na Vysočině stále slyším zpěv strnada, ale bez poslední klesající slabiky. Na konferenci věnující se "nářečí" strnadů jsem nebyl, ale je možné, že se jedná opravdu o strnada obecného a ne zahradního. Myslím to tak, že... celý příspěvek >
Čas roubování za kůru, 21.4.2014
O chladícím boxu v ledničce Bosch, který udržuje stálou teplotu 0°C jsem už kdysi psal. Možná, že kdybych rouby zapíchal do hlíny na sv. straně domu měl bych výsledek lepší, než v té jámě na témže místě. V tom boxu v lednici rouby neraší a... celý příspěvek >
Rozkvétání slivoní, 21.4.2014
Velkou neznámou jsou pro mě asijské slivoně. I když sousední myrobalány kvetly velmi dlouho a nakonec ještě déle, než tyto asijské švestky, tak stopky jsou bledě zelené až žluté a blizna není vysunutá, jako u opylených květů našich slivoní. Květy... celý příspěvek >
Rozkvétání slivoní, 21.4.2014
Bohaté kvetení, teplé počasí při opylování a dobře provedená ochrana proti pilatce, to všechno by mohlo znamenat nadprůměrnou úrodu švestek. Já osobně jsem provedl velmi důslednou ochranu proti pilatce, takže si myslím, že švestek by mohlo být až... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika