Broskvoň pro okrajovou lokalitu



host - 83.176 (?)
5.10.2018 13:25

Okrajová oblast jsme, i přes zmíněnou nadmořskou výšku - Zlínsko, kopcovitý terén, meruňky a broskve tu je vidět zcela zřídka. Navíc jsem začátečník, takže vím, že výsledek je nejistý, ale prostě to chci zkusit. Díky za tip a jsem ráda, že jsem Vás pobavila :-) 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 83.176 (?), 4.10.2018 22:15, zobrazeno: 5171x

Poprosím o Váš názor s výběrem broskvoně do 250 m.n.n., kopcovitý terén, horší (jílovitá) půda s kameny. Důležitá je mrazuodolnost, samosprašnost a snazší údržba. Na chuti tolik nezáleží. Mám tyto typy - kterou byste prosím zvolili a proč? Amsdenova, Krasava, Modřinka

Jde mi o to, aby to aspoň něco urodilo, že to nebude ohromná úroda a nejdokonalejší chuť, na tom opravdu nesejde. Vaše názory? A co samosprašnost - stačí 1 kus? Kdy přibližně začne rodit? Děkuji :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.126 (?), 4.10.2018 22:40

250 m. n. m. okrajová oblasť? To ste ma pekne pobavil, broskyne sa dnes pestujú ďaleko vyššie s dobrými výsledkami. Do vyššej polohy mám vyskúšané a overené Flamingo. Je to kvalitná odroda a aj po mrazových pohromách zopár plodov vždy ostane. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 4.10.2018 23:14

Důležitá je... snazší údržba. Na chuti tolik nezáleží.

Nechcete zasadit radši tůje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 83.176 (?), 5.10.2018 13:22

Jestli se chcete vysmívat, zkuste jiný terč než mě. Pokud pro mě nemáte radu, opusťte prosím mou konverzaci. Naschle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.19 (?), 5.10.2018 14:00

každoroční řez a postřik na kadeřavost je nutnost, tedy udržba je potřeba pro každou broskvon, zvlášt pokud nechcete aby z toho bylo vyholene kostě.

Tedy je uplně jedno jakou odrudu broskvone chcete, proto ten lehký ušklebek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.176 (?), 5.10.2018 13:25

Okrajová oblast jsme, i přes zmíněnou nadmořskou výšku - Zlínsko, kopcovitý terén, meruňky a broskve tu je vidět zcela zřídka. Navíc jsem začátečník, takže vím, že výsledek je nejistý, ale prostě to chci zkusit. Díky za tip a jsem ráda, že jsem Vás pobavila :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.111 (?), 5.10.2018 6:39
83.176: Dá sa pestovať aj 1 strom, ale lepšie by bolo zasadiť dva. Jednu skoršiu a jednu neskoršiu odrodu. Rokmi overené sú napr. Favorita Morettini 3 (skoršia) a Flamingo alebo Redhaven (neskoršia). Čo sa týka tej "snažší údržby", tak bez postrekov proti kučeravosti sú väčšinou výsledky biedne. A to čo je najdôležitejšie: broskyne vyžadujú každoročný výdatný rez, ktorý je medzi ovocninami špecifický a úplne odlišný trebárs od rezu jadrovín. Ak tento rez nemienite robiť, tak potom do toho radšej ani nechoďte. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.176 (?), 5.10.2018 13:28

Děkuji za reakci a za tipy. Údržbu stromku musím také dostudovat, jsem si toho vědoma. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.245 (?), 5.10.2018 16:59

dobře míněná rada. pokud jste laik jak píšete tak se na to vykašlete protože s výsledku budete nešťastná a raději si za ušetřené peníze to ovoce kupte.vím co píšu už sem to zažil mnohokrát a těch stromečků mi bylo líto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 5.10.2018 7:35

z predavanych odrod su kvalitne vsetky - pokial riadne vyzreju, skor sa zemerajte na vyber spravneho podpnika. zakladom je aby stromcek prosperoval.

u mna je velky rozdiel medzi podpnikmi broskyna, mandla, st.julien a broskynomandla.

najzdravsie listy a najbujnejsi rast ma u mna v ilovitej a kamenitej pode podpnik GF677 - broskynomandla.

tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika