Broskvoň pro okrajovou lokalitu



host - 83.176 (?)
5.10.2018 13:28

Děkuji za reakci a za tipy. Údržbu stromku musím také dostudovat, jsem si toho vědoma. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 83.176 (?), 4.10.2018 22:15, zobrazeno: 5137x

Poprosím o Váš názor s výběrem broskvoně do 250 m.n.n., kopcovitý terén, horší (jílovitá) půda s kameny. Důležitá je mrazuodolnost, samosprašnost a snazší údržba. Na chuti tolik nezáleží. Mám tyto typy - kterou byste prosím zvolili a proč? Amsdenova, Krasava, Modřinka

Jde mi o to, aby to aspoň něco urodilo, že to nebude ohromná úroda a nejdokonalejší chuť, na tom opravdu nesejde. Vaše názory? A co samosprašnost - stačí 1 kus? Kdy přibližně začne rodit? Děkuji :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.126 (?), 4.10.2018 22:40

250 m. n. m. okrajová oblasť? To ste ma pekne pobavil, broskyne sa dnes pestujú ďaleko vyššie s dobrými výsledkami. Do vyššej polohy mám vyskúšané a overené Flamingo. Je to kvalitná odroda a aj po mrazových pohromách zopár plodov vždy ostane. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 4.10.2018 23:14

Důležitá je... snazší údržba. Na chuti tolik nezáleží.

Nechcete zasadit radši tůje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 83.176 (?), 5.10.2018 13:22

Jestli se chcete vysmívat, zkuste jiný terč než mě. Pokud pro mě nemáte radu, opusťte prosím mou konverzaci. Naschle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.19 (?), 5.10.2018 14:00

každoroční řez a postřik na kadeřavost je nutnost, tedy udržba je potřeba pro každou broskvon, zvlášt pokud nechcete aby z toho bylo vyholene kostě.

Tedy je uplně jedno jakou odrudu broskvone chcete, proto ten lehký ušklebek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.176 (?), 5.10.2018 13:25

Okrajová oblast jsme, i přes zmíněnou nadmořskou výšku - Zlínsko, kopcovitý terén, meruňky a broskve tu je vidět zcela zřídka. Navíc jsem začátečník, takže vím, že výsledek je nejistý, ale prostě to chci zkusit. Díky za tip a jsem ráda, že jsem Vás pobavila :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.111 (?), 5.10.2018 6:39
83.176: Dá sa pestovať aj 1 strom, ale lepšie by bolo zasadiť dva. Jednu skoršiu a jednu neskoršiu odrodu. Rokmi overené sú napr. Favorita Morettini 3 (skoršia) a Flamingo alebo Redhaven (neskoršia). Čo sa týka tej "snažší údržby", tak bez postrekov proti kučeravosti sú väčšinou výsledky biedne. A to čo je najdôležitejšie: broskyne vyžadujú každoročný výdatný rez, ktorý je medzi ovocninami špecifický a úplne odlišný trebárs od rezu jadrovín. Ak tento rez nemienite robiť, tak potom do toho radšej ani nechoďte. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.176 (?), 5.10.2018 13:28

Děkuji za reakci a za tipy. Údržbu stromku musím také dostudovat, jsem si toho vědoma. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.245 (?), 5.10.2018 16:59

dobře míněná rada. pokud jste laik jak píšete tak se na to vykašlete protože s výsledku budete nešťastná a raději si za ušetřené peníze to ovoce kupte.vím co píšu už sem to zažil mnohokrát a těch stromečků mi bylo líto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 5.10.2018 7:35

z predavanych odrod su kvalitne vsetky - pokial riadne vyzreju, skor sa zemerajte na vyber spravneho podpnika. zakladom je aby stromcek prosperoval.

u mna je velky rozdiel medzi podpnikmi broskyna, mandla, st.julien a broskynomandla.

najzdravsie listy a najbujnejsi rast ma u mna v ilovitej a kamenitej pode podpnik GF677 - broskynomandla.

tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika