Broskvoň Modřinka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 92.38 (?) 
26.8.2013 12:45

Já musím Modřinku pochválit. Loni nasazený stromek měl první 3 plody prvotřídní kvality a velikosti - vynikající chuti, sladká, výrazně aromatické, bez hořkosti, šťavnatá - já jsem byla velmi mile překvapena. Stromek roste bujně a zdravě. Za mne tedy pochvala, jeví se nadějně. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 102.201 (?), 26.8.2013 20:07

U nás právě začíná Modřinka dozrávat. Velikostí plodů, lepším obrůstáním i chutí překonává vedle stojící Flamingo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 145.77 (?), 26.8.2013 21:16

Ani trochu sa nečudujem, že je Modřinka chuťovo skvelá, stačí sa pozrieť na jej skvelých rodičov. S úžasom však v tomto vlákne objavujem výroky z apríľa 2013: "Halehaven jednu dobu hodně chválil pan P'alo, který uváděl že má nahořklou chuť...", alebo že Halehaven je mdlá a mdlá...

Pamätám si, že som nahorklú chuť popisoval u kultivaru Fairhaven, ale na Halehaven nedám dopustiť. Pestoval som na 3,5- árovej záhradečke až 2 stromy a žiadny rok Halehavenky nesklamali- ani úrodnosťou, ani chuťou: nádherná symbióza a harmónia sladkého, jemne kyseľkavého a decentne horkastého. Dužnina správnej konzistencie typickej pre augustové sorty, perfektná odlučiteľnosť kôstky a snadná šúpateľnosť plstnatej šupky. Snád tá plstnatosť a smutná farba sú jediné mínus tohto bravúrneho kultivaru. Ak Modřinka zdedila rodivosť a chuťové vlastnosti po Halehaven, vrele ju každému odporúčam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 27.8.2013 9:51

Dobrý den.Už zmiňovaná nahořklá chuť byla myšlena ta atraktívní mandlová chuť, která okoření broskvové chutě nevybočující z ovocných mantinelů npř.odrůdy Flamingo.V žádném případě nebylo myšleno onou chutí tu, na kterou si nedávno tady nějaká paní stěžovala.

Halehaven a Fairhaven

Samozrejme že aj plody Halehaven majú ľahké mandľové podtóny, ktoré dotvárajú celkovú harmóniu chuti.U Halehavenky ale horkastá chuť vôbec nechýbala, pretože harmónia kyseliniek a cukrov bola priam dokonalá.

Broskvová sezóna 2011

Keď hovoríme o chuti dužiny a odlučiteľnosti od kôstky, tak najviac hodnotím z Havenov odrodu Halehaven. Dokonalá harmónia sladkej, jemne horkastej a navinulej chuti.

 S úžasom však v tomto vlákne objavujem výroky z apríľa 2013:...nevím jakou míru  úžasu máte na mysli..a čemu ráčite žasnout.

Odrůdu nepěstuju, tak jistě prominete, že jsem se odvolával na Vaše slova, když vím, že jste se s ní setkal,nebo ji pěstoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 234.230 (?), 27.8.2013 20:23

Zdravím Vás pane Rosťo! Je mi cťou, že ste citoval moje hodnotenie chuti kultivaru Halehaven, aj keď trocha nepresne interpretované. Môj úžas či prekvapenie spočíval v hodnotení "...nahořklou chuť", ale aj opačné: "Mdlé a mdlé..."  Verte mi, že Halehaven ani v najmenšom nahorklú chuť nemá. Nechcem byť malicherný, ale medzi nahorklou chuťou a jemne horkastou chuťou predsa len vidím rozdiel. Výraz nahorklý či horký mi pripadá ako hodnotenie menej príjemnej chuti. Je to iba o slovíčkach, nie o vášni či pingpongu. Každý z nás máme chuťové poháriky naladené na svôj akord.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 102.201 (?), 27.8.2013 12:01

Letošní Modřinka a Flamingo

Modřinka
Modřinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 28.8.2015 16:56

Jaká vlastně je broskvoň Modřinka? Ani po letech nemohu odpovědět. Stále příliš mnoho plodů.

Modřinka
Modřinka
Modřinka
Modřinka
Modřinka
Modřinka
Modřinka
Modřinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 30.8.2015 20:18

V letošním roce dal mladý stromek cca 25 plodů velmi pěkné velikosti, krásně vybarvených. Plody špičkového vzhledu, velmi šťavnaté, výrazně žlutomasé, pecka snadno odďělitelná. Harmonie chuti, cukru i kyselinek. Plody dozrály týden před Habrite, cca 20 dní před RH-??. Stromek je proti současně vysazeným jiným odrůdám skutečně menšího vzrůstu.  Z doposud sklizených broskví na zahradě jednoznačně naše nejchutnější broskve.    Na Cresthaven si ještě počkáme.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 30.8.2015 20:51
Proč je tam ta stejná broskev čtyřikrát?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 196.17 (?), 3.8.2016 15:45

Netradičně silný, sladký a aromatický chuťový koncentrát v sobě letos vykouzlila broskvoň Modřinka. Škoda jen, že tak slabě roste. Byl by to velký přínos v nové a zajímavé chuti broskví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika