Broskvoň Modřinka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 92.38 (?) 
7.9.2015 10:13

Jsem nadšená z chuti plodů, patří mezi naše nejchutnější broskve, ale musím se přidat, strašně rychle se otlačuje a podléhá zkáze, dokonce i v ledničce. O otlačování při transportu též ani nemluvím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6530) - 9.135 (?), 7.9.2015 10:35

Jenže s tím nic nenaděláte. Nemůže být zároveň tvrdá i měkká. To samé mi udělala Fairhaven ponechaná k dozrání do měkkosti na stromě. Po utržení a položení do lednice se do ní obtiskly dráty z police. Chce to asi mírně podtrhnou a nechat dojít. A zacházet s tím jako s pokladem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 67.66 (?), 7.9.2015 15:06

To byl problém letošního léta. Rané broskve (Redwin, Harbinger, Favorita M.) se u nás sklízely několik týdnů postupně. Ty srpnové - Modřinka, Fairhaven, Redhaven dozrávaly v největších vedrech. Během pár dní změnily konzistenci ze zcela tvrdých do přezrálých. Kupodivu bělomasá Krasava ustála ty vedra nejlíp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 231.25 (?), 28.12.2012 15:49
Modřinku mám na podnoži B-VA-2 a bujný růst opravdu nemá... Chuťově není špatná, má být odolná proti nízkým teplotám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 18.1.2013 11:57

Chuťově není špatná

A proč by byla.Nevím co si mám pod tím přectavit -není špatná.Předpokládám, že to byla řečnická odpověď se subjektívním neurčitým osobním ohodnocením chuti,nebo jiných vlastností.Jinak nevím, která jiná odrůda, která dozraje do konzumní zralosti by byla špatná.Zkuste se pokusit o nové ,konkrétnější zhodnocení této odrůdy, které by výstižněji charakterizovalo vlastnosti-buď na jednu nebo druhou stranu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.143 (?), 18.1.2013 12:27

Nevím co si mám pod tím přectavit -není špatná. 

Já přesně vím co to znamená, není špatná = nic moc, mohla by být lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 225.46 (?), 18.1.2013 13:28

Pokud něco dozraje do konzumní zralosti tak to ještě automaticky neznamená, že je to vyníkající. Cresthavnu se podle mého názoru nevyrovná. Každý pěstitel má svého favorita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 18.1.2013 13:43

Z Vaší vyhýbavé odpovědi jsem pochopil, že Modřinku nepovažujete za velmi dobrou v chutí, ale jen průměrnou-to jest není špatná, a máte jiné favority.Myslel jsem, že se s námi podělíte o podrobnější chuťový rozbor Modřinky, která taky pochází z Cresthavenu, a mohla by podědit něco dobrého po rodičích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 225.46 (?), 18.1.2013 14:04

Z odrůd, které pěstuji a vícekrát plodily mi nejvíc chutnají v následujícím pořadí. Cresthaven, nekrarinka Maria Aurelia, Favorita Moretini, Redhaven, Modřinka, Flamingo a nekrarinka Harko.

Tohle je můj žebříček sestavený na základě mé chuti a jak je známo, tak chutě jsou individuální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 18.1.2013 14:30

 Chuťové kvality Cresthavenu jsou nám velmi dobře známy.Škoda že podle Vás Modřinka i Flamingo asi nedosahují tak dobrých kvalit jako rodičovská odrůda, která ale zraje později.Ale asi by to nemělo být ovlivněno nadmořskou výškou, když ve Vaší poloze pěstujete nektarinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika