Broskvoň Earlycrest



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?)
10.6.2015 7:49

To mně zase vábíte (do pekel) PzP. Po letošním ůspěchu, kdy na Fairhavenu je asi 12 plůdků jsem zase tak nějak rozháranej a zvažuju, že by se tam někam ještě jedno vřeteno... Koukal jsem na Springcrest na síti, uvádějí docela velkou mrazuodolnost a výtečnou chuť. Škoda, že Jilemnice je pro mne trochu z ruky, mají ji (Early) v kontejneru ale jen pro osobní odběr. Být to blíž, tak mně babička neudrží a kvačím tam.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.6.2015 19:54, zobrazeno: 14801x

Subtropické zahradnictví Kruh nabízí k prodeji tuto broskvoň s názvem Earlycrest. Nabízelo i odrůdu Maycrest (-24 RH), po které se brzy "zaprášilo", jelikož je společně se Springcrest (-20 RH) mnohem známější. Slyšeli jste někdy něco o této odrůdě broskvoně s názvem EARLYCREST?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.27 (?), 9.6.2015 20:30
Je to mutace odrůdy Springcrest z Itálie, zraje 32 dnů před RH.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.6.2015 20:34

Díky za informaci. Prodejce nevěděl vůbec nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 9.6.2015 21:53
Škoda že u nás školkaři neustále množí pár odrůd dokola. Přitom je plno odrůd které by u nás našly uplatnění.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.6.2015 22:28

Pane Jakube, tato odrůda je svým vysoce raným dozráváním tak lákavá, že bych ji nazval přímo "tutovkou" na vyzkoušení. Myslím, že nebude váhat ani Jirka Červenka, Pavel CZ, Jirka z Hané ani Milan Fiala. smiley Ale Milan spíš půjde po Jayhaven. Je to tak, Milane?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 19.22 (?), 9.6.2015 22:46

Ja pockam az jake budou ohlasy. Navic na netu o ni ani nic neni. Nasel jsem jen Early Maycrest, tak mozna jde o tu samou. Je pravda, ze jednu velmi skorou a pozdni shanim (O' Henry je zhavy kandidat na pozdni).

Znamy ze Spanelska nabizi na odzkouseni skorou a pozdni cling (dozrava podobne jako O' Henry)

Mozna zaexperimentuju...

Z tech skorych vypada dobre i Rich May ale ta tu zatim v prodeji asi neni (podle seznamu ji maji/meli v Lednici)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 9.6.2015 23:14
Odrůdy Earlycrest je odzkoušená v Lednici na fakultě. Není totožná s Early Maycrest. Rich May má jednu nevýhodu a ta se jmenuje licence.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 9.6.2015 23:39
Nějakou novinku ze Španělska bych taky hned vyzkoušel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 10.6.2015 7:49

To mně zase vábíte (do pekel) PzP. Po letošním ůspěchu, kdy na Fairhavenu je asi 12 plůdků jsem zase tak nějak rozháranej a zvažuju, že by se tam někam ještě jedno vřeteno... Koukal jsem na Springcrest na síti, uvádějí docela velkou mrazuodolnost a výtečnou chuť. Škoda, že Jilemnice je pro mne trochu z ruky, mají ji (Early) v kontejneru ale jen pro osobní odběr. Být to blíž, tak mně babička neudrží a kvačím tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.181 (?), 10.6.2015 16:53

Early Crest mám několik let, velmi raná, nevím přesně, ale určitě 14 dní před Favoritou Morettini, chuťově mě nezklamala. Květy většinou tvoří na konci letorostů a z báze pupeny neraší, což vede k vyholování větví. Ale to je možná způsobeno malým prostorem, který jsem byl schopen jí poskytnout. V době, kdy ostatní odrůdy mají zelené a tvrdé plody, je Early Crest zralá. Kouká mi nad plotem a když mně poprvé zaplodila, mysleli si sousedi, že jsem na stromek přivázal plody z marketu. Petr


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika