Benedicte



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?)
9.8.2017 12:51

PzP: yes  ("...nechtěla letos nic dát...").

Čo už.  Benedicte nedá každému.

Vám nedala, mne dala. Netreba to tak prežívať.

Na definitívny záver debát s Vami (nechcem mať s Vami nič spoločné, ani len hádky cez internet): stane sa, že si ľudia povahovo, ľudsky "nesadnú", nie je to ale tragédia a nie je to až tak zriedkavé. Je to evidentne prípad aj nás dvoch. Určite mám svoj podiel na tom aj ja - nechcel som si s Vami mailovať a neposlal som Vám štepy.  Treba to brať ako fakt a nečeriť hladinu. Niektoré príspevky som si mohol odpustiť. Je detinské (teraz hovorím o sebe) robiť tu cirkus ostatným a zaplevelovať toto fórum.  Je trápne ak to musia mazať.

Takže z mojej strany - dohovorené.   IH  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 9.8.2017 9:53

Já mám kocábku náram, náram, náram, já mám kocábku náram, náramnou...

A já jsem zase pisálek, náram, náram, náram, já jsem pisálek náram, náramnej.laugh

Benedicte mně nezmzla, ale jen pisálkovi nechtěla letos nic dát, viď, Ivánku.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 9.8.2017 12:51

PzP: yes  ("...nechtěla letos nic dát...").

Čo už.  Benedicte nedá každému.

Vám nedala, mne dala. Netreba to tak prežívať.

Na definitívny záver debát s Vami (nechcem mať s Vami nič spoločné, ani len hádky cez internet): stane sa, že si ľudia povahovo, ľudsky "nesadnú", nie je to ale tragédia a nie je to až tak zriedkavé. Je to evidentne prípad aj nás dvoch. Určite mám svoj podiel na tom aj ja - nechcel som si s Vami mailovať a neposlal som Vám štepy.  Treba to brať ako fakt a nečeriť hladinu. Niektoré príspevky som si mohol odpustiť. Je detinské (teraz hovorím o sebe) robiť tu cirkus ostatným a zaplevelovať toto fórum.  Je trápne ak to musia mazať.

Takže z mojej strany - dohovorené.   IH  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 9.8.2017 13:41

Nedala, nedala, protože v květu zmrzla. Velkomožný pán zo Šuran to nemůže pochopit. To ostatní je zbytečná "omáčka", nebo-li kecy. Spíš by mě zajímal původ bělomasé odrůdy, která zraje na konci srpna. Ta přežila mrazy z bělomasých broskvoní vůbec nejlíp. Poslali mě ji z Uherského Ostrohu jako žlutomasý Candor. Asi by to chtělo zapátrat tam. Jinak kvalitních broskví je letos dostatek, takže výpadek Benedicte nijak zvlášť nemrzí. Nakonec i ta bělomasá Krasava není zlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 12.8.2017 12:15

Moje první úroda Benedicte na dvouletém stromečku. A začíná se líbit včelkám, budu muset zasáčkovat. Jarní mrazy přežily moje broskvoně (Olomoucko) v pohodě, na malých stromcích zbylo tak akorát, velké jsem musela protrhávat. Mrazíky mi nejvíce poškodily malvazinku a z meruněk VP, Karolu a mladé stromky místní rané velkoplodé odrůdy.

PS: Jak zafixovat obrázek focený mobilem, aby se neukládat naležato? V počítači se zobrazuje správně.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 13.8.2017 11:15

Tak to vypadá, že Benedicte nedala fakt jenom mně - pisálkovismiley. Každopádně plody máte moc pěkně zbarvené až do fialova.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 13.8.2017 18:09

Jsem moc zvědavá na chuť, pane Petře, při výběru jsem dala na Vás wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.113 (?), 13.8.2017 19:40

Pani Štepánka tiež pekné foto.Tu vašu fotku som otočil.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 13.8.2017 21:32

Snad budete spokojená. Zasaďte si i nějakou žlutomasou, letos mají nebývale dobrou kvalitu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 19.8.2017 17:15

Neznámá bělomasá broskvoň zrající po Krasavě nebude Benedicte, jelikož je mnohem mrazuodolnější. Zatímco Benedicte 0 plodů, takže ani ťuk, tahle bělomasá záměna je obsypaná. Takže si přeju dobrou chuť. Teda až dozraje.smiley





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 218.61 (?), 20.8.2017 21:28

Dnes sklizeno pár plodů, za týden snad většina - pokud hmyz a vítr nebudou proti.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika