Avalon Pride



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?)
26.7.2019 12:48

pan Petr z Pardubic: obrázek kocoura nemám, po narození kotíků se odstěhoval.

smileyTo nevadí, pane 168.81, ale, myslím, že si na Avalonech pochutnáte. Před pár dny jsem koštoval první, alespoň trochu zralejší plod a výraznější broskvová chuť z minulého roku se potvrdila. 

Avalon Pride
Avalon Pride
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.8.2017 10:50

Kdepak mšice, pádlí broskvoňové (Sphaerotheaca pannosa var.persicae) jak vyšité.Paradoxně jsem na Avalon Pride ještě mšici neobjevil, zatímco na jiných broskvoních si "chrochtají blahem"

Avalon Pride-zdravé listy bez mšic
Avalon Pride-zdravé listy bez mšic
Avalon Pride- list napadený pádlím
Avalon Pride- list napadený pádlím
Avalon Pride- detail napadených listů (moučný povlak,kr          oucení listů)
Avalon Pride- detail napadených listů (moučný povlak,kr oucení listů)
polopoušť a jmenovka
polopoušť a jmenovka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 3.8.2017 22:35

Som uz dlhsie zvyknuty len na broskyne z obchodu, s vlastnymi broskynami len zacinam. Chutnal som Avalon od znamych zo zahrady pri Bratislave. Plody uz napadali osi, tak tie poskodene boli odtrhnute 20.7. a nechane odlezat vnutri – zrejme este neboli plne dozrete. Ja som jedol takyto plod 23.7. a chut bola vyborna, bol stale chrumkavy (este nie celkom zrely), ale prekvapilo ma aky bol silne stavnaty, bola tam sladkost I kyselinky, v tej chuti bolo nieco vyborne aromaticke co ani v dobrych broskyniach z obchodu nebyva. Necitil som nahorklu prichut. Porovnaval som to z chutou dobrych nektariniek Big Top z obchodu – ten Avalon mi chutil viac prave tymi kyselinkami a tou specifickou silnou aromou.
V tom case mi dozreli na Zahori tiez prve 2 broskyne Avalon Pride. Obe pekne vyfarbene, tmavo cervene, jedna bola uz celkom zrela – meka a stavnata – velmi dobra, bola tam vyrazna sladka chut a kyselinky nevyrazne a tiez tam chybala ta aroma, - bola o nieco lepsia ako nektarinky z obchodu. Druha broskyna AvalonP este nebola celkom zrela, bola chrumkava, ale nebola tam ta silna stavnatost Avalon ani aroma a chut. Bola celkovo vyrazne horsia ako ta moja prva - zrela AvalonP. 
Mal som este nejake dalsia nezname domace broskyne od inych znamych a tam tiez chybala ta specificka aromaticka chut Avalonu od zanmych. Celkovo ten nedozrety Avalon od znamych mi chutil najlepsie zo vsetkych broskyn I nektariniek.

29.7. som dostal od znamych este 2 ks Avalon Pride - boli mensie a uz dost prezrete - tak chutili celkom inak ako tie predosle. Boli meke, menej stavnate a dost sladke. Vlastne zo vsetkych Avalon Pride by som vybral 4ks, ktore mali navzajom celkom odlisnu chut - akoby boli z inej odrody. A to vsetko je asi len otazka veku, stanoviska (boli z 2 lokalit) a terminu obratia/jedenia. Takze chut odrody by sa dala smerodatne hodnotit len keby som jedol viac, cca 30 broskyn danej odrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 8.11 (?), 15.5.2018 14:36

Na první plody "avalonské hrdosti" jsem tedy moc zvědavý. Sice měly dost dvojáků, ale nevadí. Stromky na St.Julien a Adesotu rostou zdravě, bezproblémově. Velmi zajímavé zprávy podává o broskynkách RONI. Doufám, RONI, že máš co nejvíc sort a budeš nás informovat jako jeden z mála také o dozrávajících broskvích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 130.150 (?), 22.5.2018 9:43

Avalon: minule roky som spominal napadnutie mucnatkou - ale vyslovil som podozrenie, ze ten biely povlak bol dosledok napadnutia voskami. Teraz je Avalon velmi silne napadnuty voskami opat. Myslim, ze to predosle roky nebola mucnatka. Vedla (asi 3metre) stojaca Royal Glory je napadnuta ovela menej. Jayhaven cca 5m dalej je len slabo napadnuta a bohate obsypana plodmi. Takze tie vsi idu systematicky prave na Avalon. Kvitla bohate, ale nezostali na nej skoro ziadne plody. Mraz tu nebol vobec ziaden. Tiez vacsina plodov boli zdvojene - tie som daval prec, ale zabrzdil som, lebo by na nej nic nezostalo, tak som uz nechal aj zdvojene. S urodou to bude velka bieda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 22.5.2018 20:57

Taky jsem měl Avalony hodně napadené mšicemi. Letos jsou zatím jinde. Zkouším na ně "prát" ty "pomeranče". To samé mám i s těmi málo plody na obou Avalonech. A dvojáků bylo taky vela. Jsem zvědavý, jak budou "šmakovat". Likvidovat bych je nechtěl, mám je na dobrých podpníkoch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 23.5.2018 18:35

Jen jsem chtěl napsat, že mám úplně stejné zkušenosti s Avalon Pride jako Vy. Přesto si myslím, že se z nich něco musí "vyklubat", když je tak doporučuje pan Chovanec. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 27.12.2018 17:52

Ano a právě proto, že AVALON PRIDE doporučuje pan Chovanec, což je prodejce populární Lipnické švestky, stává se tato odrůda broskvoně zajímavou. Na dvouletých stromcích plody nezklamaly ani trochu. Nic jalovo-prázdného v nich nebylo. yes

Avalon Pride
Avalon Pride
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 26.7.2019 12:48

pan Petr z Pardubic: obrázek kocoura nemám, po narození kotíků se odstěhoval.

smileyTo nevadí, pane 168.81, ale, myslím, že si na Avalonech pochutnáte. Před pár dny jsem koštoval první, alespoň trochu zralejší plod a výraznější broskvová chuť z minulého roku se potvrdila. 

Avalon Pride
Avalon Pride
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 29.7.2019 14:44

Broskvoním nerozumím, a tedy nevím, jak to s nimi je. A posprávnu ani s žádným „teplomilným“ ovocem. Mám jen tenhle Avalon (na St. Julien) zasazený v květnu 2017 (jinde už nic neprodávali). Měl letos necelých 50 „kuliček“. Něco přišlo pryč, takže zbylo 40+. Pořád trošku trháme (nejzralejší) a okusujeme. Chutnají, dobrý, nepřezrají, moc jich už nezbývá. Stromek je nyní cca 3 m vysoký s Ø korunky taky asi 3 m. Když to srovnám s rybízem, angreštem, (jak ho tu vidíme v některých dotazech) při vlastně podobné „péči“, opravdu moc šikovné ovoce. Samo, tuhle „péči“ mám nejraději. (Navíc: mám z „teplomilů“ ještě Leskoru a Bergeron (nemůžu zrovna napsat stromky), a Avalon se mi akorát pasuje zráním mezi ně.) JG

Avalonů ubývá
Avalonů ubývá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 1.8.2019 17:55

AVALON PRIDE se zatím jeví jako velmi kvalitní žlutomasá odrůda. Všechny "prostřední" odrůdy, zrající mezi FM3 a RH byly letos velmi kvalitní. Ať to byl Sunhaven, Harnas, Royalvee, Early RH, Michaela nebo Earliglo. Společným znakem je to, že většinou ještě stále nejdou od pecky. 

Avalon Pride
Avalon Pride
Avalon Pride
Avalon Pride
Avalon Pride
Avalon Pride
Avalon Pride
Avalon Pride
Avalon Pride
Avalon Pride
Avalon Pride
Avalon Pride
Avalon Pride
Avalon Pride
Avalon Pride
Avalon Pride
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika