Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Možná je jarní roubování a očkování na bdící očko u broskvoní neobvyklé, ale já obojí už pár let dělám a nemám s tím problémy. Pokud mám dost roubů, tak je roubování vhodnější metoda než Forkertovo očkování. Letorosty pak o něco rychleji rostou a mohu si ten nejlepší vybrat. Rouby používám zásadně jen čerstvé (max. týden až dva v ledničce) a rouby i místo štěpování musí být plně hydratované. Některé broskvoně-podnože jsou při podzimním přesazování na jaře vyschlé a dají se proto štěpovat jen dole. Samozřejmostí je dvoutýdenní zakrytí roubu fólií nebo sáčkem a nepřekrytí Forkertova očka páskou. Rouby řežu asi s pěti očky a centimetrovým čípkem nezatřeným voskem. Čípek odstraňuji po vyrašení horního pupenu a řez obvykle až pak zatřu balzámem. Myslím, že používání štěpařského vosku na roub jakékoliv dřeviny pod fólií je ztráta času. Ale to je věc názoru. A teď důvod: jarní štěpování broskvoní není samoúčelné. Pokud se mi zdá, že jsou podnože ještě v řijnu moc tenké, mohou být v březnu už přijatelné. Naopak, i přerostlé podnože, nevhodné v září na očkování do Téčka, se na jaře dají dobře roubovat sedélkováním, plátkováním nebo kopulací. V srpnu očkuji nerad. Pupeny teď nejsou ještě dobře diferencované a naočkovat květní pupen je jen na zlost.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika