Vyplatí se dnes ještě pěstovat brambory?



lm26 - (7) - 197.121 (?)
30.5.2012 21:30

taky mě to zaujalo a pár brambor zbylo, zkusím to také. Jen ještě dotaz, jak velký kbelík to asi je? Na 4 brambory asi 30 litrů nebo víc? A děláte do dna díry pro odtok vody?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
      
host - 49.192 (?), 29.2.2012 0:41

     Takovýmto způsobem jsem to ještě nezkoušel, ale brambory se rozhodně pěstovat vyplatí. V zásadě by jste měl mít extrémní "výnos", co se týká "osázené" plochy.  Nikdy bych to ale takto nezkoušel,  je to neslysl. zkuste brambory zasázet běžně do řádku. Je to velmi vděčná plodina a kdo mát trochu nějaké cítění, najde v ní i kus "krásy".  Je, dle mého názoru,  rozuhodně lepší okopávat a přihrnovat brambory, než si platit Fit centrum. Jste v přírodě a navíc děláte něco pro sebe. 

                Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?), 1.5.2012 20:28

jak jsem psal, tak jsem i udělal yes

přikládám foto jak zatím brambory vypadají, dneska jsem přidával zeminu

mám je vedle skleníku pod bílou textilií

a ANO, uznávám že pěstovat je v řádcích by bylo supr, jenže když není místo? frown jsem rád že mám místo na česnek, lilky, cukety, bylinky a hlavně pro mne zásadní rajčata... na brambory místo bohužel nemám... stejně jako bych rád i kořenovou zeleninu, melouny a bůhví co ještě...

už to dosavadní místo jsem si musel od tchána doslova vyprosit...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.2 (?), 3.5.2012 14:16

O tomto postupu jsem už vícekrát slyšela či četla (kbelík nebo pytel + postupné přisypávání zeminy), ale nikdy na vlastní oči neviděla. Brambory mám už zasázené v řádcích, ale takových 8 brambůrků mi zbylo. Že bych vyzkoušela kbelíkování? Kolik jich do těch kbelíků dáváte?  Jestli jsem pochopila správně princip, tak čím vyšší nádoba, tím více přysypávání a tím více brambor...cheeky. Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 103.148 (?), 3.5.2012 22:57

tak tak Lenko, přesně :) viděl jsem i použít velký barel :)

do toho kýble co vidíte já dávám 4 brambory

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 103.227 (?), 15.5.2012 18:15

přikládám další průběžné foto, podruhé jsem přidával zeminu a současně kýble schoval před mrazíky do skleníku


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lm26 - (7) - 197.121 (?), 30.5.2012 21:30

taky mě to zaujalo a pár brambor zbylo, zkusím to také. Jen ještě dotaz, jak velký kbelík to asi je? Na 4 brambory asi 30 litrů nebo víc? A děláte do dna díry pro odtok vody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 15.5.2012 18:59

Je to stejne jako princip kopčeni v řadcich, Do desetilitroveho kyblu jednu hlizu na cca deseticm zaklad a lehce zasypat, po prorostu zasypani opakovat až po vrch.Vynos neni veliky je ovlivněn velikosti nadoby.U pytlove vysadby brambor je třeba dat pozor na problem znami i z řadku, brambora osluněna zelena a tvoři solamin, neměly by se konzumovat.Pokud nebudete kopčit a nechate sadbu v rovinnem stavu tak vynos bude minimalni, vynos je tvořen hlizami na kořenech a ty se musi tvořit v kypre provzdušněne zemině, pravě vznikle kopčenim nebo přisypavanim ve slehle tyto křehke kořeny nemaji šanci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 17.6.2012 19:41

tak kýble jsou už plné zeminy, zkusím tam dát kolem dokola zevnitř něco jako je plastová obruba kolem trávníku či stromků, abych zvednul okraje a mohl ještě něco přidat

jinak ty rostliny se mi klátí, musel jsem je ovázat a co je nejhorší, tak nevím KDY sklízet! netuším jakou odrůdu jsem nakonec získal, každopádně to ale nebyla nějaká raná odrůda, spíše na 99% prostě nějaká klasická

nějaký nápad co dál, na co se připravit či kdy asi sklízet? brambory jsou pro mne úplná novinka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 22.6.2012 12:30

přidal jsem travní obrubu a dosypal zeminou, tím asi zatím končím


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 91.191 (?), 21.7.2012 11:03

tak jsem pokusně jeden kýbl vysypal a docela mi výsledek potěšil

vzhledem k nálezu asi 10 opravdu maličkatých brambůrek (nejsou na fotce) skoro u povrchu počkám se "sklizní" ostatních kýblů ještě tak 2-3 týdny


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika