Sázení brambor 2020



host - 172.96 (?)
13.8.2020 13:54

Kdyby se nějaká slupka  (silná 2-3 mm) netvořila, tak bych o tom asi ani nepsal. Možná se to tvoří jen když zůstanou venku na kuchyňské lince a v chladničce ne. Když jsem to psal, tak jsem nesledoval jak dlouho byly brambory v kuchyni a jak dlouho potom v chladničce. Dost mne to zarazilo, brambor vaříme vždycky trochu víc a kdyby vařené nevydržely, tak by to byl problém. Dnes, když jsem přišel ze zahrady, tak jsem vytáhl dvě uvařené brambory z chladničky a nastrouhal jsem je. Přidal jsem trochu mouky a udělal těsto na placku. Pokusně jsem ho vyválel, vůbec se netrhalo, bylo hladké, dokonce jsem to snědl jen tak. To je pro mne potěšující, jistě příští rok Marabel pěstovat budu, brambory ze kteých by se daly placky dělat se dnes kupují těžko. Normální konzumní brambory mně koupí syn v Kauflandu. Ještě k tomu typu- Dali je BA a Marabel B, když je uvaříte, musíte jistě poznat, která odrůda je která (Marabel se dokonce může rozvařovat a je sušší, Dali je lojovatější, použitená třeba i na bramborový salát). Dali jsem pěstoval u tchýně a udělat z ní placky se mně nikdy nepovedlo.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 172.96 (?), 13.8.2020 13:54

Kdyby se nějaká slupka  (silná 2-3 mm) netvořila, tak bych o tom asi ani nepsal. Možná se to tvoří jen když zůstanou venku na kuchyňské lince a v chladničce ne. Když jsem to psal, tak jsem nesledoval jak dlouho byly brambory v kuchyni a jak dlouho potom v chladničce. Dost mne to zarazilo, brambor vaříme vždycky trochu víc a kdyby vařené nevydržely, tak by to byl problém. Dnes, když jsem přišel ze zahrady, tak jsem vytáhl dvě uvařené brambory z chladničky a nastrouhal jsem je. Přidal jsem trochu mouky a udělal těsto na placku. Pokusně jsem ho vyválel, vůbec se netrhalo, bylo hladké, dokonce jsem to snědl jen tak. To je pro mne potěšující, jistě příští rok Marabel pěstovat budu, brambory ze kteých by se daly placky dělat se dnes kupují těžko. Normální konzumní brambory mně koupí syn v Kauflandu. Ještě k tomu typu- Dali je BA a Marabel B, když je uvaříte, musíte jistě poznat, která odrůda je která (Marabel se dokonce může rozvařovat a je sušší, Dali je lojovatější, použitená třeba i na bramborový salát). Dali jsem pěstoval u tchýně a udělat z ní placky se mně nikdy nepovedlo.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.165 (?), 13.8.2020 18:47

Na základě většinové spokojenosti pěstitelů raných brambor Marabel jsem na zkoušku zasadila jižně od Brna na hnedozemi jílovitého typu. S výnosem spokojenost v tom slova smyslu, že z 5kg zasazeých byl sklizen 9-10 ti násobek. Bohužel to bylo jen díky velikostí brambor a ne také odpovídajícímu počtu hlíz. V době, kdy jsem občas podhrabávala, byly brambory po uvaření docela moučné. V současné době jsou přece jen více pevnější. Druhý den po uvaření jsou okoralé, takto si rané brambory nepředstavuji. Navíc, bez chem. postřiků jemná strupovitost. Pro mě tato odrůda z výběru skončila. Mám ještě trošku pozdnější Belanu (nevím proč ji prodávají za ranou, když je poloraná), která splňuje moje požadavky. Bez jakéhokoliv postřiku, hladoučké lojovité brambory bez strupovitosti. Mají ovšem nižší výnos než Marabel. Pro příští sezonu bubu hledat místo Marabel jinou odrůdu velmi raných brambor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika