Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Kdyby se nějaká slupka  (silná 2-3 mm) netvořila, tak bych o tom asi ani nepsal. Možná se to tvoří jen když zůstanou venku na kuchyňské lince a v chladničce ne. Když jsem to psal, tak jsem nesledoval jak dlouho byly brambory v kuchyni a jak dlouho potom v chladničce. Dost mne to zarazilo, brambor vaříme vždycky trochu víc a kdyby vařené nevydržely, tak by to byl problém. Dnes, když jsem přišel ze zahrady, tak jsem vytáhl dvě uvařené brambory z chladničky a nastrouhal jsem je. Přidal jsem trochu mouky a udělal těsto na placku. Pokusně jsem ho vyválel, vůbec se netrhalo, bylo hladké, dokonce jsem to snědl jen tak. To je pro mne potěšující, jistě příští rok Marabel pěstovat budu, brambory ze kteých by se daly placky dělat se dnes kupují těžko. Normální konzumní brambory mně koupí syn v Kauflandu. Ještě k tomu typu- Dali je BA a Marabel B, když je uvaříte, musíte jistě poznat, která odrůda je která (Marabel se dokonce může rozvařovat a je sušší, Dali je lojovatější, použitená třeba i na bramborový salát). Dali jsem pěstoval u tchýně a udělat z ní placky se mně nikdy nepovedlo.

           Vladimír

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika