Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Na základě většinové spokojenosti pěstitelů raných brambor Marabel jsem na zkoušku zasadila jižně od Brna na hnedozemi jílovitého typu. S výnosem spokojenost v tom slova smyslu, že z 5kg zasazeých byl sklizen 9-10 ti násobek. Bohužel to bylo jen díky velikostí brambor a ne také odpovídajícímu počtu hlíz. V době, kdy jsem občas podhrabávala, byly brambory po uvaření docela moučné. V současné době jsou přece jen více pevnější. Druhý den po uvaření jsou okoralé, takto si rané brambory nepředstavuji. Navíc, bez chem. postřiků jemná strupovitost. Pro mě tato odrůda z výběru skončila. Mám ještě trošku pozdnější Belanu (nevím proč ji prodávají za ranou, když je poloraná), která splňuje moje požadavky. Bez jakéhokoliv postřiku, hladoučké lojovité brambory bez strupovitosti. Mají ovšem nižší výnos než Marabel. Pro příští sezonu bubu hledat místo Marabel jinou odrůdu velmi raných brambor.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika