Pokus s bramborami



host - 135.151 (?)
15.1.2020 4:36

Zatím mně nic z těch vysetých neklíčí. Chci se zeptat jak je asi dlouhá doba potřebná pro klíčení a jaká je bejvhodnější teplota.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
host - 135.127 (?), 6.1.2020 14:01

Jsem už deset let mimo pracovní poměr. Leden a únor je pro mne taková "okurková sezóna". Nebude špatné mít na okně něco co roste a starat se o to. Vidím v tom především zábavu. Co z toho bude uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 6.1.2020 14:16

V tom případě směle do toho. Jen moje pozorování - ve všech substrátech mi doma rostou plísně, je jedno, jak se to steriluje. Jakmile se to v pokojových podmínkách otevře, začne to tam růst. nakonec jsem skončil u toho, že používám stavební perlit - je sterilní, neposkytuje živnou půdu ničemu, dobře nasává vodu a zůstává vzdušný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.127 (?), 6.1.2020 14:31

Asi to nebude jen o tom v čem to pěstujete. Já pěstuji rajčata i všechno ostatní většinou v tom, co mám po ruce. Většinou míchám kupovaný substrát (ne výsevní) s mým kompostem.  Nic neprosívám, nikdy nesterilizuji. Zalívám spíš méně než více, hlídám to kvůli patogenům způsobujícím padání klíčních rostlinek. Teplotu v pokoji mám stabilně 17- 18 °C, takže sazenice rozesazené v jednotlivých kelímcích moc vody nepotřebují. Za ta léta co si pěstuji sazenice za oknem jsem se s nějakou plísní nepotkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 6.1.2020 15:11

Ano, je to vnější kontaminace. Jen sděluju svoji zkušenost. Pro mě substrát, který tvoří živnou půdu, nakonec skončí plesnivý. Taky máme doma vysokou vzdušnou vlhkost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 42.110 (?), 6.1.2020 21:07

Někdy je dobré podporovat saprofytní a symbiotickou mykorhizu, která potlačí klíčení a rozvoj patogenů.

Fusariósy vzduchem nepřilétnou, proto sterilace substrátu má význam.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.127 (?), 7.1.2020 6:05

Moc tomu nerozumím, ale myslím si, že spóry plísní jsou všude ve vzduchu okolo nás, a že pokud najdou vhodné podmínky pro svůj vývoj (např chladná a vlhká stěna) tak tam vyklíčí a máme zaděláno na problémy s plísní. Ta připomínka té mykorhiizy se mně líbí, zrovna jsem si koupil Symbivit na rajčata a papriky a tak ho mohu při prvním přesazení použít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 7.1.2020 7:05

Samozřejmě že se kromě půdy šíří i vodou a vzduchem. Je to zmíněno v každém popisu šíření fusaria.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.151 (?), 15.1.2020 4:36

Zatím mně nic z těch vysetých neklíčí. Chci se zeptat jak je asi dlouhá doba potřebná pro klíčení a jaká je bejvhodnější teplota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 15.1.2020 9:26

Zacházení jako s rajčaty. Mně to vzešlo spolu s nimi ve stejném čase plus par dni. Víte, jak máte ty semena stará?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.7 (?), 15.1.2020 11:14

Semena jsou označena roky 2015- 2017. Vyséval jsem 7.1.. a zatím nic. Rajčata už mám vyklíčená, zasypaná a vylezlá. Možná jsem ta semena brambor měl mírně zasypat, rajčata zasypávám až vidím klíčky. Nedělám si z toho hlavu, je to jen pokus. Dnes jsem dostal z Chorvatska dvě odrůdy od Tatiany Beloševič. Píše, že jsou to ruské odrůdy. Jinak se stále ještě snažím navázat kontakt s Tomem Wagnerem, momentálně přes Facebook. Asi by to přicházelo v úvahu až na další rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika