Pokus s bramborami



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?)
7.1.2020 7:05

Samozřejmě že se kromě půdy šíří i vodou a vzduchem. Je to zmíněno v každém popisu šíření fusaria.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
host - 135.127 (?), 6.1.2020 14:01

Jsem už deset let mimo pracovní poměr. Leden a únor je pro mne taková "okurková sezóna". Nebude špatné mít na okně něco co roste a starat se o to. Vidím v tom především zábavu. Co z toho bude uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 6.1.2020 14:16

V tom případě směle do toho. Jen moje pozorování - ve všech substrátech mi doma rostou plísně, je jedno, jak se to steriluje. Jakmile se to v pokojových podmínkách otevře, začne to tam růst. nakonec jsem skončil u toho, že používám stavební perlit - je sterilní, neposkytuje živnou půdu ničemu, dobře nasává vodu a zůstává vzdušný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.127 (?), 6.1.2020 14:31

Asi to nebude jen o tom v čem to pěstujete. Já pěstuji rajčata i všechno ostatní většinou v tom, co mám po ruce. Většinou míchám kupovaný substrát (ne výsevní) s mým kompostem.  Nic neprosívám, nikdy nesterilizuji. Zalívám spíš méně než více, hlídám to kvůli patogenům způsobujícím padání klíčních rostlinek. Teplotu v pokoji mám stabilně 17- 18 °C, takže sazenice rozesazené v jednotlivých kelímcích moc vody nepotřebují. Za ta léta co si pěstuji sazenice za oknem jsem se s nějakou plísní nepotkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 6.1.2020 15:11

Ano, je to vnější kontaminace. Jen sděluju svoji zkušenost. Pro mě substrát, který tvoří živnou půdu, nakonec skončí plesnivý. Taky máme doma vysokou vzdušnou vlhkost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 42.110 (?), 6.1.2020 21:07

Někdy je dobré podporovat saprofytní a symbiotickou mykorhizu, která potlačí klíčení a rozvoj patogenů.

Fusariósy vzduchem nepřilétnou, proto sterilace substrátu má význam.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.127 (?), 7.1.2020 6:05

Moc tomu nerozumím, ale myslím si, že spóry plísní jsou všude ve vzduchu okolo nás, a že pokud najdou vhodné podmínky pro svůj vývoj (např chladná a vlhká stěna) tak tam vyklíčí a máme zaděláno na problémy s plísní. Ta připomínka té mykorhiizy se mně líbí, zrovna jsem si koupil Symbivit na rajčata a papriky a tak ho mohu při prvním přesazení použít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 7.1.2020 7:05

Samozřejmě že se kromě půdy šíří i vodou a vzduchem. Je to zmíněno v každém popisu šíření fusaria.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.151 (?), 15.1.2020 4:36

Zatím mně nic z těch vysetých neklíčí. Chci se zeptat jak je asi dlouhá doba potřebná pro klíčení a jaká je bejvhodnější teplota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 15.1.2020 9:26

Zacházení jako s rajčaty. Mně to vzešlo spolu s nimi ve stejném čase plus par dni. Víte, jak máte ty semena stará?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.7 (?), 15.1.2020 11:14

Semena jsou označena roky 2015- 2017. Vyséval jsem 7.1.. a zatím nic. Rajčata už mám vyklíčená, zasypaná a vylezlá. Možná jsem ta semena brambor měl mírně zasypat, rajčata zasypávám až vidím klíčky. Nedělám si z toho hlavu, je to jen pokus. Dnes jsem dostal z Chorvatska dvě odrůdy od Tatiany Beloševič. Píše, že jsou to ruské odrůdy. Jinak se stále ještě snažím navázat kontakt s Tomem Wagnerem, momentálně přes Facebook. Asi by to přicházelo v úvahu až na další rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika