Odrůda Glorietta



host - 81.144 (?)
11.2.2021 17:35

Pěstoval jsem Madeline a Glorietu v roce 2019. Tyto dvě odrůdy zachránily celkovou sklizen brambor. Ostatních dalších pět odrůd prostě neustálo sucho a ohromný tlak mandelinek. Tím nechci říkat, že jsou špatné. Ještě letos budu sadit z vlastní sadby. Loni je už koupit v prodejnách jako sadbu nebylo možné. Lonská sklizen sice nebyla nic moc z důvodu špatně rozpracovaného trávníku, který se nepodařilo dostatečně v některých místech zúrodnit pro sázení, ale hůl jsem nad nimi nezlomil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 15.12.2017 17:41, zobrazeno: 10797x

Na stránkách Europlantu je představena nová odrůda Glorietta takto:

Raná až velmi raná salátová odrůda pevné konzistence, též vhodná pro loupání, varný typ A. Vyniká sytě žlutou dužninou, vzhledově líbivými dlouzeoválnými hlízami s hladkou slupkou a plochými očky, které osloví každého dobrého kuchaře. Nová konkurence odrůd pěstovaných s podobnými vlastnostmi v této ranostní skupině.

Pěstoval již někdo tuto odrůdu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.136 (?), 10.9.2018 22:47

Tato odrůda se nám letos 2018 osvědčila. Vydržela ve sklepě z loňské sklizně do konce května.

Ještě jsme Gloriettu i jiný druhy zkusili pěstovat na trávě a i tam se vyznamenala. Na jednu naklíčenou, kterou jsem položil přímo na posekanou trávu jsem dal hrst kompostu a pár kousků peletovaného hnoje. Pak již pouze čerstvě nasekanou trávu 2x-3x do měsíce přidával..Když se používala JENOM mokrá tráva, tak sklizeň byla v průměru z jedné sazenice 12 ks použitelných brambor různých velikostí. Zkusil jsem to letos jenom na 80ks saz.brambor a máme z nich 30kg. Jinak již je sázet nebudu. Při letošním suchu jsem je 1x týdně zaléval a stále trávou zakrýval aby nevykukovaly a nezelenaly.

GLORIETTA
GLORIETTA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 11.9.2018 11:47

Díky za dobrou zprávu o Gloriettě. Rád ji vyzkouším, jestli bude k dostání sadba. Letos se mi osvědčila Anuschka, která chutí a výnosem ukončila dlouholeté prvenství odrůdy Rosara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.20 (?), 10.2.2021 9:00

Skvělá odruda, výborne chuti. Po uvaření i druhý den zůstává žlutá vyborne chuti. Mf.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 11.2.2021 13:23

Měla jsem tuto odrůdu vysazenu v roce 2018. Velmi raných brambor sázím vždy jen jeden řádek (25 hnízd). Hned následující rok jsem se ráda vrátila k odrůdě Colette. Kvalita a chuť obou odrůd je vynikající, ale rozdíly v množství úrody značné. Pochopitelně ve prospěch Colette.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 11.2.2021 17:35

Pěstoval jsem Madeline a Glorietu v roce 2019. Tyto dvě odrůdy zachránily celkovou sklizen brambor. Ostatních dalších pět odrůd prostě neustálo sucho a ohromný tlak mandelinek. Tím nechci říkat, že jsou špatné. Ještě letos budu sadit z vlastní sadby. Loni je už koupit v prodejnách jako sadbu nebylo možné. Lonská sklizen sice nebyla nic moc z důvodu špatně rozpracovaného trávníku, který se nepodařilo dostatečně v některých místech zúrodnit pro sázení, ale hůl jsem nad nimi nezlomil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika