Odrůda Glorietta



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?) 
15.12.2017 17:41, zobrazeno: 10637x

Na stránkách Europlantu je představena nová odrůda Glorietta takto:

Raná až velmi raná salátová odrůda pevné konzistence, též vhodná pro loupání, varný typ A. Vyniká sytě žlutou dužninou, vzhledově líbivými dlouzeoválnými hlízami s hladkou slupkou a plochými očky, které osloví každého dobrého kuchaře. Nová konkurence odrůd pěstovaných s podobnými vlastnostmi v této ranostní skupině.

Pěstoval již někdo tuto odrůdu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 60.136 (?), 10.9.2018 22:47

Tato odrůda se nám letos 2018 osvědčila. Vydržela ve sklepě z loňské sklizně do konce května.

Ještě jsme Gloriettu i jiný druhy zkusili pěstovat na trávě a i tam se vyznamenala. Na jednu naklíčenou, kterou jsem položil přímo na posekanou trávu jsem dal hrst kompostu a pár kousků peletovaného hnoje. Pak již pouze čerstvě nasekanou trávu 2x-3x do měsíce přidával..Když se používala JENOM mokrá tráva, tak sklizeň byla v průměru z jedné sazenice 12 ks použitelných brambor různých velikostí. Zkusil jsem to letos jenom na 80ks saz.brambor a máme z nich 30kg. Jinak již je sázet nebudu. Při letošním suchu jsem je 1x týdně zaléval a stále trávou zakrýval aby nevykukovaly a nezelenaly.

GLORIETTA
GLORIETTA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 11.9.2018 11:47

Díky za dobrou zprávu o Gloriettě. Rád ji vyzkouším, jestli bude k dostání sadba. Letos se mi osvědčila Anuschka, která chutí a výnosem ukončila dlouholeté prvenství odrůdy Rosara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.20 (?), 10.2.2021 9:00

Skvělá odruda, výborne chuti. Po uvaření i druhý den zůstává žlutá vyborne chuti. Mf.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 11.2.2021 13:23

Měla jsem tuto odrůdu vysazenu v roce 2018. Velmi raných brambor sázím vždy jen jeden řádek (25 hnízd). Hned následující rok jsem se ráda vrátila k odrůdě Colette. Kvalita a chuť obou odrůd je vynikající, ale rozdíly v množství úrody značné. Pochopitelně ve prospěch Colette.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 11.2.2021 17:35

Pěstoval jsem Madeline a Glorietu v roce 2019. Tyto dvě odrůdy zachránily celkovou sklizen brambor. Ostatních dalších pět odrůd prostě neustálo sucho a ohromný tlak mandelinek. Tím nechci říkat, že jsou špatné. Ještě letos budu sadit z vlastní sadby. Loni je už koupit v prodejnách jako sadbu nebylo možné. Lonská sklizen sice nebyla nic moc z důvodu špatně rozpracovaného trávníku, který se nepodařilo dostatečně v některých místech zúrodnit pro sázení, ale hůl jsem nad nimi nezlomil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika