Hrobkovací radlice



host - 103.46 (?)
11.2.2010 21:55

Dobrý večer, při pohledu z okna na bílou krajinu a  ůvahách nad tím, jak budu tento rok pěstovat brambory, Vám připojím i já svoji zkušenost s těmito radličkami.

Před lety jsem zakoupil VARI především pro pěstování brambor.Stejně tak jako Vy jsem se s tím potácel, při zapojení radlic zepředu se stroj nedal udržet v rukách, i když bylo políčko předem řádně zrotavátorované.Přešel jsem proto na verzi drážkování s jednou radlicí umýstěnou v nastavovacím tělese, rozchod kol 62 cm, rýhy mělké tak, aby nezahrnovaly stopy kol.Na konci rýhy jsem se otočil a pokračoval jedním kolem ve vyznačené stopě = rozteč řádků je 62 cm.Měl jsem zhotovený do horního závěsu i markýr /značkovač/ pro případ, že by radlice přeci jenom zahrnula stopu.Při sázení bylo potřeba chodit pouze po dně brázdy, aby se kyprá hlína neušlápla.Potom se nechaly     brázdy poměrně slušně zahrnout právě radlicemi umýstěnými zepředu před koly.Samozřejmostí je správné nastavení radlic.

Dnes to mám vyřešené tak, že jsem si zhotovil k VARI jednořádkový automatický sazeč, který zapřahuji před stroj = snadná manipulace.

Nasypu do zásobníku, zatáhnu za šňůru, koukám,jak padají do země a hlavně jde to rychle.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 164.146 (?), 2.9.2009 20:59, zobrazeno: 38804x

Zdravím, zahrádkáři. Potřeboval bych poradit. Mám doma vari systém na který se připojuje hrobkovací radlice. Podle stránek vari systému, se tyto radlice připojují dopředu. Zkusil jsem to, ale po pár metrech se radlice zaryjou do země a kola se otáčení naprázdno, je to jak krtek.  Po uvolnění ze záběru, stroj skáče, chvilku radlice jdou do země a potom zace nejdou. Po této zkušenosti jsem to radlice zapojil dozadu a nebyl žádný problém. Máte nějakou zkušenost s prací hrobkovacími radlicemi které se zapojují do předu? Kde dělám chybu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.83 (?), 2.9.2009 21:07

Mám tutéž zkušenost. Prostě máte pouze jednu nápravu a na ní se neubráníte předozadnímu náklonu. Holt 4 kola jsou 4 kola.

Půdu byste musel před vlastní prací dokonale prokypřit - nejlépe rotavátorem, přitom upravit pozemek zřejmě do dokonalé roviny.Pak je tu šance, že při správném vyvážení stroje bude práce v prokypřené půdě po např. týdenním slehnutí kvalitní. Do ulehlé půdy po zimě to už ani nezkouším, na nerovnostech a v různě tvrdé zemině to fakt nefunguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.46 (?), 11.2.2010 21:55

Dobrý večer, při pohledu z okna na bílou krajinu a  ůvahách nad tím, jak budu tento rok pěstovat brambory, Vám připojím i já svoji zkušenost s těmito radličkami.

Před lety jsem zakoupil VARI především pro pěstování brambor.Stejně tak jako Vy jsem se s tím potácel, při zapojení radlic zepředu se stroj nedal udržet v rukách, i když bylo políčko předem řádně zrotavátorované.Přešel jsem proto na verzi drážkování s jednou radlicí umýstěnou v nastavovacím tělese, rozchod kol 62 cm, rýhy mělké tak, aby nezahrnovaly stopy kol.Na konci rýhy jsem se otočil a pokračoval jedním kolem ve vyznačené stopě = rozteč řádků je 62 cm.Měl jsem zhotovený do horního závěsu i markýr /značkovač/ pro případ, že by radlice přeci jenom zahrnula stopu.Při sázení bylo potřeba chodit pouze po dně brázdy, aby se kyprá hlína neušlápla.Potom se nechaly     brázdy poměrně slušně zahrnout právě radlicemi umýstěnými zepředu před koly.Samozřejmostí je správné nastavení radlic.

Dnes to mám vyřešené tak, že jsem si zhotovil k VARI jednořádkový automatický sazeč, který zapřahuji před stroj = snadná manipulace.

Nasypu do zásobníku, zatáhnu za šňůru, koukám,jak padají do země a hlavně jde to rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.66 (?), 15.10.2010 20:03

Mohl byste prosím, blíže popsat ten váš sázeč nebo vložit nějaké fotografie. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 11.11.2010 8:03
taky se připojim pokud dotyčny ješte sem chodí a mohl dat foto či ejaky navod bylo by to príma ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.183 (?), 11.11.2010 9:18

Také jsem se trápil s bramborama, vyřešil jsem to tak,  že jsem je přestal pěstovat. Na zahradě si ručně vysadím 3 - 4 keříky a zbytek kupuji u sedláka. Místo brambor jsem vysadil vinnou révu a jsem spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 103.46 (?), 15.2.2011 21:29
Dobrý večer, k temu sazeči pár foto pro inspiraci:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.46 (?), 15.2.2011 21:36
Další

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.251 (?), 22.2.2011 19:21

To je výborný nápad s tímto sazečem. Ale hned mě napadla jedna otázka, jestli máte bramory naklíčené před sadbou tak se tímto způsobem dost potlučou a klíče se poškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
veny09 - (12) - 213.90 (?), 26.5.2011 12:31

Četl jsem příspěvek o přiorávání (proorávání) brambor dvěma radličkama, pro inspiraci tak to dělam asi 20 let.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika