Brambory ještě nevylezly



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?)
5.5.2014 23:21

Já jsem sázel o týden dřív a jsem rád, že ještě nelezou. Ono je lepší, když dobře prokoření a vystrčí první lístky až po poslední hrozbě přízemních mrazíků.

Pokud jste je navíc dával hlouběji, tam není půda od sluníčka toli prohřátá, tak klíče mohou narůstat pomaleji. Dokud není sadba schnilá, dá se počkat a pěstovat mezitím pohodu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 43.84 (?), 15.5.2014 17:24

Jestli Aztékové vrstvili zeminu do nějakých ohrádek a měli brambory v několika patrech, nikdo v Evropě neví. Když zauvažujete, tak příjdete na to, že to neni možné. Ale nic vám nebrání tento způsob vyzkoušet, fotozdokumentovat a pak se výsledkem pochlubit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.57 (?), 5.5.2014 21:33

smiley A obracal ste ich kazdy druhy den o 180 stupnov?wink

Oni narastu, asi im treba viac casu. Bola dost zima. Ked sa rozbehnu, nebudete verit ako rychlo idu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 5.5.2014 23:21

Já jsem sázel o týden dřív a jsem rád, že ještě nelezou. Ono je lepší, když dobře prokoření a vystrčí první lístky až po poslední hrozbě přízemních mrazíků.

Pokud jste je navíc dával hlouběji, tam není půda od sluníčka toli prohřátá, tak klíče mohou narůstat pomaleji. Dokud není sadba schnilá, dá se počkat a pěstovat mezitím pohodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 6.5.2014 9:27

Klíčení brambor je závislé na teplotě půdy, na kvalitě sadby. Jestliže jste brambory zahrabal 15-20 cm hluboko, nemusela se zem dostatečně prohřát, aby rostly. To už píše Standa z H.K. Myslím, že nějaké klíčky už mohly mít při sázení, letošek brambory nenechal moc dlouho spát, i ve skvělých sklepích bylo tepleji než jindy Pokud to byla sadba, poroste, pokud to byly brambory z marketu, nepomůže mnohdy ani namáčení, ani lůžko z trávy. V tuto dobu mohou být na obchodě brambory ošetřené proti klíčení. Nevím jestli je to v ČR povolené ale za hranicemi žádný problém. A takové brambory toho moc, pokud jde o rašení a růst, nedokážou. Nemám zkušenosti se stlaním čerstvé zelené hmoty pod sadbu, nemyslím že je to moc dobré. Řekl bych, že to může být i příčinou objevení se některých houbových chorob v době růstu, důvodem objevení se strupovitosti hlíz. Podívejte se na diskuzi "sázení brambor", dával jsem tam odkaz na metodiku sázení (29.4)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 6.5.2014 9:43

Zdravím Lídu, ta má asi zkušenosti a nadhled větší než anonym 58 231 za 30 let sázení brambor a sklizně určitě opravdu velkých hlíz. Neznají všichni všechno a tohle není fórum u sportu nebo politiky, kde máte druhého shodit. Tady to člověka, který se v dobré víře ptá odradí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 6.5.2014 9:48

Pro Igyho. Ty díry v hlízách mohou být od larvy kovaříka, od drátovce. Tím zeleným materiálem pod hlízou jste ho přilákal. Zejména pokud začínáte a dělal jste nové záhony, nebo ryl trávník, může jich být v zemi dost. Nakrájené brambory se dokonce občas používají na jejich nalákání do pastí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.231 (?), 6.5.2014 9:54


Vy jste teď tazateli určitě poradil. To mu brambory porostou jak z vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 20.246 (?), 6.5.2014 10:02

Buďte rád, že ještě nelezou. já už je mám 2x pomrzlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 6.5.2014 10:12

Dal jsem mu možnost napsat přímo mě, zaregistrovanému, bez toho, že by to četlo fórum. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 6.5.2014 11:20

Brambory ještě nevylezly? Brambory už jsou dávno dávníčko venku... sázené krátce po Josefoj. Laura, Anuschka a Axa. Žádný máčení v humátu laugh, jen poslední lonská tráva, sadba, nedodělanej kompost a zahrnuji posečenou trávou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika