Batáty



Stránky: 1,  2   
darjab - (1) - 54.251 (?) 
29.7.2012 7:22, zobrazeno: 28402x

Dobrý den, hledám nějakého nadšence, který má zkušenosti s pěstováním batátu v naších českých podmínkách. Kde sehnat výsadbu atd. Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 8.1.2013 15:58

No, také je chci letos zkusit. Dle vyhledaných návodů je zkusím zasadit do květináče v březnu a po zmrzlých ven.

Sehnat se dají v tescu, tam ale mají myslím jen ty oranžové, mě víc chutnají ty růžové, ty jsem kupovala v sapě (vietnamská tržnice).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.1.2013 16:04

kdysi jsem je vysadil, rostly nad zemi, ale ne pod zemi...

ted mam nove hlizy z dovolene tak uvidim jak pujdou :) vybral jsem radsi mensi hlizy..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 8.1.2013 17:30

:-) vy pěstujete taky všechno.

Dříve jsem četla, že je to nádherná popínavá rostlina, všechny fotky který jsem našla ale ukazují na to, že se válí po zemi a rozhodně se nesnaží někam vyšplhat, jak je to?

Chtěla jsem jí totiž k oblouku kolem lavičky.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.41 (?), 1.9.2013 23:37

Dobrý den,

příští rok budu pěstovat batáty, podle popisu je to popínavá rostlina, která má hlízy (jako brambory). Zkusím sehnat sadbu, poklud nebude, koupím v Tesku malé hlízy a sám nechám naklíčit.  Už se na to těším.  Je to asi telpolmilná rostlina,  tedy až koncem května do volné půdy. První rok zkusím 5-8 rostlin, když bude úspěch, tak třeba i 2 záhony.Pokud má někdo nějaké zkušenosti, rád si přečtu a případně i předám dál. Očekávám podobné pěstování jako brambory, ale delší vegetační doba a hlízy větší = tedy i větší úroda než brambory. Údajně vypadá jako ozdobný svlačec. Bude to mít i výhodu v tom, že to nikdo nezná, takže to lze klidně pěstovat i před plotem a nikdo to nebude krást. Pepa 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.18 (?), 15.1.2014 13:15

Batáty jsem pěstoval před několika lety, našel jsem v Kaufu narašené, jinak pokud nemají klíčky viditelné, tak jsou většinou poškozené a nikdy nevyraší, klíčky jsou jen na tlustějším konci a to jenom přímo nahoře. předpěstoval jsem je za oknem a ven dal po zmrzlých. Zasadil jsem je na okraj rajčatového záhonu, později byli dost zastíněné, přesto jsem slidilpoměrně pěkné hlízy, pod každou rostlinou asi 6, myslím, že při lepší péči a příznivějším stanovišti by to dopadlo i líp. To co se píše, že jde o poínavou rostlinu, není pravda, rostliny byly nižší než brambory a kompaktnější, asi také bude záležet na odrůdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 29.41 (?), 15.6.2014 17:44

Tak jsem koupil batáty v obchodě, nechal naklíčit (trvá to dlouho, ale klčivost byla cca 80 %) a mám to na zahradě. Na podzim čekám úrodu. Rostou dobře, dal jsem jim dobro zeminu i dobré stanoviště. Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 15.6.2014 23:15

Jak dlouho, prosím, klíčení trvalo? V Tescu je mají velmi drahé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 183.190 (?), 4.10.2015 19:38

Pokud někdo máte na zahradě batáty, uchovejte si z ních řízky pro sázení příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 28.9.2016 20:09

tak první pokus se vydaril


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika