Zaštipování



janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?) 
17.4.2009 10:24, zobrazeno: 7387x

Dobrý den,

letos jsem opět nasadila balkonovky do truhlíku. Mám 6 truhlíků surfinek a 1 millionek. Můžete mi prosím technicky a detailně popsat zaštipování surfinek? snažím se o to ale nevím jestli to dělám dobře. Nerada bych rostlinky připravila o všechny výhonky a měla pak jen jeden hlavní výhon. A jak vidíte zaštipování milionek, sice jsou dost košaté a dokážu si představit i košatější než mám já zatím tedy.

Děkuji moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Iconka - (11) - 80.249 (?), 17.4.2009 10:54

Janka, odstipuj len konce, tak cca za prvym parom listkov, nemusis viac, to staci.Ja to robim tak aj to nie vzdy.Ja to robim tak max.2tyzdne po zasadeni a ked ich dam von, uz nezastipujem a su pekne.A odstipuj az ked ma vytvorene dostatocne vyhonky, aby si vobec mala z coho odstipovat.Ak sa ti zdaju uz dobre, viac ich netrhaj a nechaj kvitnut.Oni vyzenu aj tak same vela odnozi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?), 17.4.2009 10:56

Děkuji moc. Já jsem právě nevěděla jestli to mám uštipnout celé nebo jen část. A ten uštipnutý mi taky bude růst dál i když ho uštipnu? a co ty millionky? taky uštipovat? díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.89 (?), 17.4.2009 16:07

Jani, tie malinke odstipnute kusky by sa ti asi velmi zle sadili, ale ak chces, skus.Namoc konce do zakorenovacieho prasku a napichaj do zeminy.Mozno sa ujmu, ale je tieti malinke nesadim, ale vyhadzujem.Million bells som este nemala zasadene, ale myslim, ze u nich to funguje rovnako, kedze su to podobne rastliny.Potom pridaj fotky, ako sa ti s nimi dari.Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika