Muškáty po zimě



Stránky: 1,  2   
host - 77.130 (?) 
25.3.2016 6:29, zobrazeno: 25310x
Hezký začátek jara! Jdu k Vám na radu. Loni jsem si vypěstovala muškáty ze semínek. Na podzim jsem část nestihla uklidit včas, takže namrzly. Ostříhala jsem je, zazimovala. Teď jsem je vyndala a mají samozřejmě nové, ale úplně světlé a vytahlé výhonky s malými lístky. Mám chvíli počkat nebo je ostříhat rovnou? A kdy dáváte muškáty ven? Až po zmrzlých nebo dřív? Děkuji!
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 86.49 (?), 26.3.2016 10:17

Dej je na světlo a počkej než "obživnou", stříhat až po obživnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.14 (?), 28.3.2016 17:49

Nikdy jsem muškáty nezazimovávala,, vždy jsem koupila nové na jaře. Letos, vlastně vloni, jsem si přečetla, že muškátům na přezimování je nejlíp v chladnu kolem 10 stupňů a světle,. Tak jsem je dala do podkroví na okno. Výsledek je ten, že muškáty mi, přes to. že jsem je zalívala zcela minimálně, tak jednou za 14 dní, kvetou a kvetou a kvetou. Takže celou zimu mám plné okno kvetoucích muškátů, Teď jsem z části z nich udělala řízky, dala do země no a uvidíme.  Nevím zda mám ty loňské muškáty ostříhat, přesadit a pak normálně dát ven, je mi jich líto je stříhat, když tak pěkně kvetou. Děkuji za radu Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 28.3.2016 18:13

Taky by mi jich bylo líto a raději bych je nechal kvést, odměnou budou spousty květů v době, kdy ostatní budou mít jen listy. Já muškáty (převislé) ostříhám v listopadu a po přezimování nyní na jaře zakrátím jen výhony delší 40cm. Jinak je nechávám v původní zemi, nepřesazuji. Pokud nehrozí mráz, dávám je už i na trvalé stanoviště, což jsou severní okna do ulice 6m vysoko. Zeminu vyměním jen když uhyne celá rostlina, takže některé rostliny jsou starší 5 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.30 (?), 9.4.2016 12:08

Když se u muškátů nevyměňuje každé jaro substrát tak nerostou tak dobře a nekvetou bohatě. Mám to z vlastní zkušenosti. Kamarádka to tak dělá a má metrové převisy nádherně kvetoucích muškátů. Já smíchám jen půl nové zeminy se starou, přihnojuji všemi hnojivy na růst a květ a výsledek je třetinový tak si myslím, že 5-tileté sazeničky stále bohatě rostou a kvetou v prokořeněném substrátu. Nevěřím tomu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 8.6.2016 14:37

Věřte! Takhle vypadají muškáte víc, než 10let staré, dnes.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 8.6.2016 15:37

Takže foceno před r.2006?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.16 (?), 16.4.2017 11:43
Zdravím vás zahradníci! Koupila jsem si sazenice pelargonie, mám je 2 týdny ve skleníku a chci se zeptat, zda mám truhlíky dát raději teď domů vzhledem k tomu, že hrozí během týdny mrazy? Vydrží pelargonie mrazy nebo jsou náchylné? Děkuji Verča!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 16.4.2017 19:08

Nějaký krátký přízemní mrazík okolo nuly silné rostliny přežijí, jsou-li otužilé, ty vaše raději na pár dní vezměte domů. Nikdo nevíme, jaké mrazy budou a až udeří (doufám, že ne), bude už na přemístění pozdě. Já mám muškáty od prvního venku za oknem a také je alespoň na ty mrazivé noci uklidím.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 6.4.2018 13:34

Od pondělí jsem už dal převislé muškáty ven za okno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika