Staří sousedé



lukasun - (18) - 117.16 (?)
27.2.2012 21:48

Sousedské vztahy jsou narušené od té doby co jsem dostal stavební povolení na dům.

Rodiče, kteří bydlí vedle s nima mají taky docela problémy.

Jen k té jejich dřevěné ohradě. Je postavená načerno, při větším větru vloni v dubnu mi poškodila plot, musel jsem ho odstranit (byl starý). Od úřadu mají nakázané tuto ohradu odstranit. Je totiž jen na mé dobré vůli, že jsem úředníkům řekl, že mi to zatím nevadí a že budu stejně dělat nový plot. Takže jakmile jim tuto skutečnost oznámí, musí ohradu odstranit do 14-ti dnů.

Tak se mi tito lidé odvděčili... jejich černou stavbu (stavba je opravdu černá a hnusná) jim trpím a oni mě nabonzují.

Asi nějak tak k sousedským vztahům.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 27.2.2012 16:34

Pane Lukáši, vůbec nerozuméím co odtéto diskuze očekáváte.

1.Myslím si, že v prvé řžadě jde o sousedské vztahy a gty se jistě narušily již dříve, snad při výstavbě domu (možná jste sousedovi šlápl na kuří oko ať již vědomě nebo nevědomě). Možná jste byl poodle zákona v právu, ale soused to vidí jinak.

2.Podle mne je teď v právu Váš soused.Jen poznámka- vy jste nevěděl, že pergola je stavba, která podléhá ustanovením stavebního zákon?

3.Z vlastních zkušeností (a mám jich dost)  vím, že je nejlepší se s každým stavebním záměrem předem obrátit na stavební úřad a dohodnout se, co stavební úřad bude pro stavební řízení vyžadovat. O výkladu stavebního zákona rozhoduje stavební úřad a zpochybňovat jeho kompetence nikam nevede, i když si myslíte, že konkrétní pracovník je nekompetentní.

4.Jak už zde v diskuzi několikrát zaznělo, může se každý z účastníků odvolat k nadřízenému orgánu, může dojít i k soudu s pověřeným orgánem státní správy, ale to už je Zdeněk Galuška a jeho Slovácko.

5.Přeji Vám klidnou hlavu a uklidnění Vašich vztahů se sousedy, nějaká pergola nebo gril za to nestojí.

                Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lukasun - (18) - 117.16 (?), 27.2.2012 21:48

Sousedské vztahy jsou narušené od té doby co jsem dostal stavební povolení na dům.

Rodiče, kteří bydlí vedle s nima mají taky docela problémy.

Jen k té jejich dřevěné ohradě. Je postavená načerno, při větším větru vloni v dubnu mi poškodila plot, musel jsem ho odstranit (byl starý). Od úřadu mají nakázané tuto ohradu odstranit. Je totiž jen na mé dobré vůli, že jsem úředníkům řekl, že mi to zatím nevadí a že budu stejně dělat nový plot. Takže jakmile jim tuto skutečnost oznámí, musí ohradu odstranit do 14-ti dnů.

Tak se mi tito lidé odvděčili... jejich černou stavbu (stavba je opravdu černá a hnusná) jim trpím a oni mě nabonzují.

Asi nějak tak k sousedským vztahům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.2.2012 22:51

Lidi só různé! I já musel odstranit černou stavbu - dřevěnou udírnu, i na OÚ jsem byl předvolán, obálku s modrým pruhem dostal. Půl osady podepisovalo "žalobci" petici za odstranění mé udírničky protože prý měli "strach" že osada lehne popelem. Když jsem ale vzal kameru, procházel osadu a natáčel ty jejich postavené čoudící komíny a chatrče, tak jim huby visely až na zem, prý co to točím? A já na to že až půjdu na OÚ tak jim to tam promítnu,  pojedeme podle jmen na petici a budeme kontrolovat zda na to máte povolení a revize od kominíka wink. Samozřejmě že bych se na ně mohl vyprdnout, ale sranda musí být. Černou stavbu jsem sundal s podstavce na zem, místo ní na něj postavil barel na vodu s květináčema a bylo vymalováno.

PS - jen jsem nechápal proč se pak předseda ZO naší kolonie přede mnou zamykal když byl takový krásný vlahý podvečer, nikde nikdo, trochu šero, jen my sami dva .....

Tak to je  má černá stavba která tolika lidem vadila...
Tak to je má černá stavba která tolika lidem vadila...
... ale tohle už nikomu!   8o)
... ale tohle už nikomu! 8o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lukasun - (18) - 117.16 (?), 28.2.2012 11:05

Lidi jsou různí.

Na stavebním už mám napsané dodatečné povolení, mělo by přijít každým dnem.

Blíží se léto a čas radovánek. Už asi nebudu zdrženlivý jako dřív...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.18 (?), 28.2.2012 12:44

Mám taky příběh. Je dlouhý, nebudu zdržovat. Shrnu to do dvou bodů: Lukáš zřejmě v této diskuzi hledal podporu a možnost se někomu svěřit. Takovou situaci znám, prožívali jsme ji velmi těžce. Za druhé jsem pak poznal, že spory jsou jen v životě jen ztráta energie, život je velmi krátký a nemá cenu se sousedy, se kterými není řeč, zabývat. Jedinou cestou je mít všechno podle pravidel a nevšímat si jich. Ignorovat je a doufat, že se brzy objeví jiný objekt zájmu, na který se zaměří.
Postavení stavby bez příslušných dokladů se může stát, a stavebník nemusí být na vině. Sám jsem přišel na stavební úřad a radil se, zda na plot potřebuji povolení. Bylo mi úředníkem řečeno, že nikoliv, pokud mám vyměřenou hranici pozemku a nebude vyšší než 180 cm. Což byla pravda tak před 10 lety. Škoda, že jsem si to tehdy nenechal podepsat… nicméně ředitel stavebního odboru se mi pak omluvil.
Jsou lidé, kteří jsou z podstaty věci stěžovatelé a bonzáci. Myslí si, že vše bude tak, jak to bývalo vždy. Nevidím ale důvod, proč by tomu tak mělo být, protože se svět prostě mění. A proto už prostě nemohou na našem pozemku parkovat, skladovat nepotřebný šrot, ani si dělat ohníčky.  Naši sousedi jsou velmi militantní, vlastní zbraně a jsou to starousedlíci. Což situaci velmi komplikuje a v případě vyostření situace může být i nebezpečné. Někteří předchozí majitelé chalupy jsou z toho na doživotí psychičtí mrzáci. Řešení? Není, s některými lidmi se nedá dohodnout. Tak se musí zvolit postup, který je nejmenší zlo. Ignorace, pokud vyhrožují, zavolat policajty, ať je o tom protokol. Popř. když to nepomůže, spustit lokální diskreditační kampaň. Ale neztrácet s nimi čas a energii, to člověk škodí především sám sobě. Lukášovi přeji hodně štěstí, a aby vydržel, oni vymřou…
Tak, a teď se do mě můžete pustit! wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 28.2.2012 13:31

 Celá ta diskuse je úplně na nic. Chybí tu jedna ze zásad snad již římského práva - budiž slyšena i druhá strana. Tím je celý případ zkreslený tak, že nemá smysl se jím zabývat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 28.2.2012 14:01

Předně není daleko od pravdy rčení, že:"Nechceš-li utratit život v trablech, vyber si napřed sousedy!".Je to důležité i když v dnešní fluktuaci to na sto procent nemusí vyjít.Tady jste očividně na sousedy nedbal.Že jsou lidé různí, to vidíme v TV a v životě vůbec.Ohledupnost se všeobecně u nás málo vžila, slušnost a omluva jsou někdy cizími pojmy.Výchova v rodinách je protkána honbou za penězi.Buď si to všichni uvědomíme, nebo ne a život bude ustavičná mela.Na všechno vytvářet legislativní pravidla a sankce se míjí účinkem.Tím rozhodně nemyslím na vzájemnou ignoraci a čekání, že něčí smrt bude spásou.Už proto, že všichni jsme smrtelní.Je to jako s prasklinami v domě.Buď je důkladně stáhněte, nebo dům prodejte a vyberte si jiné sousedy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lukasun - (18) - 117.16 (?), 2.3.2012 13:07

Dnes mi přišlo stavební povolení na naši pergolu.

V něm byly zamítnuty všechy požadavky a námitky sousedů.

Jsem rád, můžou se sice odvolat ke krajskému úřadu, ale myslím, že je vše ve stavebním povolení vysvětleno tak, že jsme nic neporušili.

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 2.3.2012 13:19

No, původně jste asi porušili, co se dalo. Ale vzhledem k tomu, že Vaše stavba mohla být povolená (neodporovala obecným předpisům na výstavbu apod.), tak bylo možné dodatečně stavbu legalizovat. Přeji Vám, ať už máte klid.

Josef.

P.S. Kukuřici bych vysel do trojsponu, do dvou nebo tří řádků na vzdálenost nějakých 25-30 cm od sebe. (to k Vašemu jinému dotazu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika