Herbol? Xyladecor? Johnstones?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?) 
15.5.2010 14:03

Je to možné. Všechny moderní lazury jsem samozřejmě nevyzkoušel. Souhlasil bych s novým dřevem Ale j.c. natírá staré dřevo s obroušeným nátěrem. Navíc není jasné, jak by se silnovrstvá lazura spojila s čerstvou tenkovrstvou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 51.59 (?), 15.5.2010 21:31

Zdravím, silnovrstvou lazuru už bych nikdy nepoužil protože praská a musí se obrušovat. Používal jsem Ipranal. Loni jsme postavili pergolu a natíral jsem slabovrstvým Luxolem-Top a letos se chystám udělat druhou vrstvu. Podle mě když se staví ze syrového dřeva mělo by se udělat napuštění nějakým Lignofixem a jednu vrstvu sl. lazury a nechat dřevo vyschnout a vypraskat a další rok udělat zase další nátěr slabovrstvou lazurou. To musí vydržet alespoň pět let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 16.5.2010 8:47

Držím Vám palce...
Samo, pokud budete každý rok přetírat, tak Vám to určitě vydrží i déle...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.104 (?), 20.5.2010 20:40

Děkuji všem za dobré rady...

Ještě připojím dotaz: co takle Remers?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.2 (?), 9.6.2010 10:26

Dobrý den,

nám jeden známý kdysi doporučil Herbol a nedáme na něj dopustit. Máme pobitou hornější část fasády ze severu a jihu, viditelné krovy, podbití palubkami, plot, houpačku, je to již 4 roky, jsme ve vyšší výšce, celou zimu na tom leží sníh, v létě slunce a musím říct, že stále pěkné. Cena je samozřejmě vyšší, ale my jsme spokojeni.

Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.236 (?), 20.6.2010 21:16

Pane Vysloužil, děkuji že jste me přesvědčil na tenkostěnnou. Mám donatíráno, hotovo. Zadání znělo - palisandr. Protože jsem se nakonec rozhodl dát 3 vrstvy lazury tak aby to nebylo moc černý, dával jsem 6 dílů lazury v odstínu palisandr, 3 díly lazury bezbarvé a protože se mi to zdálo po prvním nátěru málo mastný do dalších 2 vrstev šel 1 díl oleje na ošetřování dřeva a nábytku který se v syntetice nádherně spojil. Výsledek je naprosto boží. Snad to chvíli vydrží a děkuji za rady.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.159 (?), 2.7.2010 20:18

Děkuji za informaci. Jsem kousek od Slaného. Do Prahy to nemám daleko, tak jsem našla prodejnu. Z těch stránek jsem tedy vybrala toto: www.drevobarvy.cz/drevobarvy/eshop/1-1-Lazury-lazurovaci-laky/0/5/2-5-l-Herbol-Offenporig-Pro-Decor-ZQ-16-odstinu

Jinou lazuru od Herbolu než tento Offenporig Pro Decor tam nemaj.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.159 (?), 10.7.2010 10:58

Ano to je ta správná!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.213 (?), 26.1.2011 4:17

Dobrý den,

veškeré dřevěné části jako palubkový štít domu, pergolu a nářaďový domek mám natřené takto-Bochemit, obyčejný Luxol, který je řídký a dobře vsákne.U palubkových obkladú se to musí provést před montáži oboustrabně a nakonec lazurovací TOP Luxol. Mám to 5 let a uvidím na jaře zda provedu venkovní obnovu náteru Top Luxolem. Vodouředitelné lazury mají každopádně kratší životnost, ale možná že dnes jsou na trhu jiné a kvalitnější.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.254 (?), 9.8.2011 19:41

Dobrý den, také se připojuji k diskuzi.

Mám již cca 20 leté zkušenosti s natíráním, odstraňováním a opětovným natíráním venkovních obkladů, podhledů, teras a pergol. Vyzkoušel jsem Luxol, Xyladecor, Lazurol, Johnson i lazury neznačkové. Nakonec jsem skončil u produktu Karbolineum extra. Vydrží, vpije se do dřeva, natírám ho i na narušený lazurovací nátěr, třeba Luxol a použil jsem ho i na starou silnovrstvou lazuru (samozřejmě to výrobce nedoporučuje). Je vynikající (pro slabší povahy páchne po petroleji ale jen pár dní). Hlavní výhoda je, že před nátěrem nemusíte podklad nijak připravovat ani brousit. Prostě to jen natřete.

Přišel jsem na něj víceméně náhodou. Byl jsem na návštěvě v Rožnovském skanzenu a zaměstnanců jsem se ptal čím to dřevo 200 let staré natírají, že jim to vydrží. :-)

Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika