Herbol? Xyladecor? Johnstones?



host - 203.170 (?)
20.5.2020 9:30

Moje praktická zkušenost ze dřevěného plotu:
První nátěr na nové dřevo Xyladekor (HP + 2xClasic) vydržel 10 let (ale musím uznat, že dřevo na celodenním slunci již praskalo a šedlo - chtělo to obzvláště části na slunci natřít o pár let dříve - ale mne to netrápilo.
Obnova nátěru po osmirkování (práce pro vraha "-) - část plotu jsem natřel tenkovrstvým Xyladekorem (HP + 2xClasic, část jsem zkombinoval HP + 2xXylamon HP), a část Loxolem (základ + lazura)..

Závěr po dalších 6-ti letech : Tenkovrstvý Xyladecor ani Luxol neodolali sluníčku - tam, kde 6 let svítilo slunce, tam dřevo přešlo až do šedé barvy a popraskalo. Ve stínu i po 6 letech ve výborném stavu u obou nátěrů. Chtělo to pouze lehké přebroušení a přetřel jsem Xyladecorem HP + 2xClasic.

Před 15-ti lety jsem natíral dřevěné zábradlí na balkoně - vodou ředitelné barvy (výrobce jsem si nepoznačil) 3vrstvy lazura + 3vrstvy krycí silnovrstvé barvy (lazura se nakonec nelíbila, tak jsem to hned přetřel) - dodnes barva bez problémů, pár šprušlí jsem musel cca po 10 letech vyměnit, protože zespodu začaly hnít (asi od sněhu), jinak ostatní vypadají velmi dobře a určitě je zatím neplánuji přetírat (dřevo nepraská a barva drží a ani se neloupe - dvakrát jsem je pouze umýval, protože některé začaly trošku zelenat při dlouhodobém vlhkém počasí).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 9.8.2011 22:23

To nové karbolineum prý dokonce není kancerogenní a vyhovuje i ekologům. Na druhé straně je stejně drahé jako kvalitní lazury a prodává se, tuším, jen v jedné barvě. Slyšel jsem názory, že jeho konzervační účinek a trvanlivost není taková jako u starého karbolinea páchnoucího po karbolu. Co je na tom pravda, nevím. Otázkou potom je, co má tento nátěr s klasickým karbolinem společného a zda se jen nechce svézt na jeho bývalé popularitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.202 (?), 22.11.2012 22:04

Ano nové Karbolineum neosahuje karbol (fenol). Pokud jsem pochopila jedná se o složení velmi podobné ostatním lazurám - alkydová pryskyřice, lakový benzin a 40% petroleje a přípravky proi hmyzu. Myslím, že název parazituje na známé značce a je zcela zavádějící. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.18 (?), 12.8.2019 9:27

remmers HK lasur, necekejte zazraky, ale maji pekny vybr barev, kdyz to srovnám s Luxolem TOP tak je tn remmers mene olejovitej, vic se vsaje, aspon prvni vrstva. Ale kolem a kolem se mi zda, ze to drzi na dreve stejne. 

Má slušnou vydatnost a při 1-2x naterech je krásná kresba dřeva, mám zkušnosti s HK lasur gray protect.

PavelJC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 203.170 (?), 20.5.2020 9:30

Moje praktická zkušenost ze dřevěného plotu:
První nátěr na nové dřevo Xyladekor (HP + 2xClasic) vydržel 10 let (ale musím uznat, že dřevo na celodenním slunci již praskalo a šedlo - chtělo to obzvláště části na slunci natřít o pár let dříve - ale mne to netrápilo.
Obnova nátěru po osmirkování (práce pro vraha "-) - část plotu jsem natřel tenkovrstvým Xyladekorem (HP + 2xClasic, část jsem zkombinoval HP + 2xXylamon HP), a část Loxolem (základ + lazura)..

Závěr po dalších 6-ti letech : Tenkovrstvý Xyladecor ani Luxol neodolali sluníčku - tam, kde 6 let svítilo slunce, tam dřevo přešlo až do šedé barvy a popraskalo. Ve stínu i po 6 letech ve výborném stavu u obou nátěrů. Chtělo to pouze lehké přebroušení a přetřel jsem Xyladecorem HP + 2xClasic.

Před 15-ti lety jsem natíral dřevěné zábradlí na balkoně - vodou ředitelné barvy (výrobce jsem si nepoznačil) 3vrstvy lazura + 3vrstvy krycí silnovrstvé barvy (lazura se nakonec nelíbila, tak jsem to hned přetřel) - dodnes barva bez problémů, pár šprušlí jsem musel cca po 10 letech vyměnit, protože zespodu začaly hnít (asi od sněhu), jinak ostatní vypadají velmi dobře a určitě je zatím neplánuji přetírat (dřevo nepraská a barva drží a ani se neloupe - dvakrát jsem je pouze umýval, protože některé začaly trošku zelenat při dlouhodobém vlhkém počasí).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.228 (?), 4.7.2012 16:52

Dobrý den, přesně tak, jak píšete, silnovrstvá lazura, v mém případě Oversol, se na sluníčku loupe, je to drahý jako hrom. Již bez mála 30 let řeším ochranu dřeva na svém domě a plotu a zatím jako nejlepší se jeví mix lazury (značku vynechám, jsou všechny stejný) proti dřevokazným houbám, broukům + pigment + fermež lněná, hodně zdaru, Jirka Sova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 142.16 (?), 7.5.2013 13:37

Ráda bych napsala moji zkušenost s lazurou Herbol Offenporig Pro-Décor ZQ. Bílou lazurou, u které výrobce uvádí, že je vhodná i na okna, jsme natřeli všechna renovovaná špaletová okna (byla v louhárně, následně v sušárně, pak jsme je nechali "dosychat" 3 týdny i u nás doma, zbrousili atd. -  zkrátka dodržely všechny uváděné postupy) a po první zimně se lazura v místech, kde se sráží voda začala odlupovat, dokonce v zimě se mi stalo, že když jsem rám okna přetřela vlhkým hadříkem, lazuru jsem s hrany okna zcela setřela. Bylo to v místě, kde stékala voda po zamlžených tabulkáhc skla a dřevo mělo v sobě hodně vody. Tam, kam voda stékala nejvíce, tak lazura začala dělat "bublinky". Jinak jsme lazury použili i na nejaké kousky nábytku a dveře a na nich drží hezky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.197 (?), 5.1.2013 18:42

Dovolte mi se také připojit s dotazem.

Chystám stavbu pergoly. Nic složitého, velikost cca 6x3m, bez zastřešení. Problém mám s nátěrem. Místo je totiž téměř celý den osvíceno sluncem. Z jedné strany je stěna domu, z druhé stěna přístavby, na zemi dlažba, orientace na jih. Když v létě svítí slunce, tak je tu taková výheň, že by se tu daly "smažit vajíčka". Měl jsem zde dřevník natřený nějakou obyčejnou lazurou a po roce byla lazura pryč.

Čím mám pergolu natřít, aby to vydrželo? Mám uvažovat o silnovrstvé lazuře nebo raději slabovrstvé? Zahradní domek (na méně exponovaném místě) jsem natíral Xyladekorem. A zatím je to OK (3 roky). Mám na pergolu použít také něco z produktů Xylakekoru?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.15 (?), 23.6.2014 16:14

Jestli je to starej trám nejlepší kombinace je to napustit lignofixem, to vyžere všechen bordel co v tom je (breberky, houby atd.) poté to natřít jakoukoliv základovkou na dřevo a nakonec to přejet lodním lakem a tenhle nátěr přežije i vaše děti. Jestli to jsou trámy funglovky z pily tak je postup stejný, akorát odpadá nátěr lignofixem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.53 (?), 9.1.2013 18:07

Dobrý večer

Jsem z oboru a na suché dřevo bych doporučoval silnovrstvou lazuru (Belinka a nebo Johnstones). Pod to bych dal fungicidní napouštedlo a nátěr budete onovovat tak po cca. 5 - 6 letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.197 (?), 9.1.2013 19:11

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika