Žloutnutí thuje



Stanleynka - (28) - 110.25 (?) 
7.6.2014 20:31, zobrazeno: 9308x

Poradí mi někdo, proč mi žloutne thuje? Vždycky byla krásně zelená, je na slunném místě, ale často zalévaná. Nevím si s ní rady a nerada bych o ni přišla.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 128.74 (?), 8.6.2014 11:29

Tak Vám nevím. Kdybyste nenapsala, že Vaše tůje byla zelená, myslel bych si, že se jedná o dobře narostlou a zdravou žlutou tůji, možná Thuja plicata Zebrina apod.

Jste si opravdu jista, že se o žlutou tůji nejedná? I ve zbarvení tůjí jsou výkyvy podle mladosti/vyzrálosti větviček, ročního období, apod.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Stanleynka - (28) - 110.25 (?), 8.6.2014 15:04

Zahradu jsem koupila cca před 5 lety i s tůjí, takže nevím o jaký druh se jedná. Byla krásně tmavě zelená a vždycky na jaře trochu zesvětlala, ale takhle do žluta ne. Jinak vypadá zdravě a i roste, tak nevím, co se děje. Třeba mě jenom zkouší smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.95 (?), 8.6.2014 14:24

Zalévat raději méně často (třeba 1x týdně), ale důkladně - nechat chvíli puštěnou hadici. Jinak bych zkusila na zem okolo nastlat třeba posekanou trávu, jsou teď dost pařáky.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Stanleynka - (28) - 110.25 (?), 8.6.2014 15:06

Zalévám přesně jak říkáte, i tu posekanou trávu kolem ní dávám, fotila jsem si zrovna, když jsem starou trávu odhrabala a začala sekat, pak jsem dala trávu čerstvou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.95 (?), 8.6.2014 22:21

Byla zjara zelená a žloutne až teď, nebo je taková už od jara? Ona byla teplá a suchá zima, pokud jste ji v zimě párkrát nezalila, mohla přeschnout. Nic jiného mne nenapadá. Je divné, že nemá suché konečky, ale je taková "vyšisovaná" celá.

Na hnědnutí jehličnanů doporučují postřik "hořkou solí", ale připadá mi spíš proschlá, než hnědá.

Možná by šlo zkusit použít "vitality komplex" zálivku nebo postřik - hodí se i na jiné rostliny.

Mrzí mne, že víc neporadím  :-(((        Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 110.25 (?), 10.6.2014 14:56

Paní Lído, to je v pořádku :) Asi má pravdu pan Josef, že se jedná o Thuja plicata Zebrina, dívala jsem se na netu na více fotek a odpovídá to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika