Tuje Smaragd



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
   
host - 39.35 (?) 
19.9.2015 22:05
dobry den, zasadila jsem thuje smaragd 50-60cm od sebe.Bylo mi doporuceno je sazet 50-70cm od sebe. Ale tady jsem se docetla, ze se muzou sazet i klidne 70cm a dale. Chci aby se mi spojili a byl z nich plot cca 2m vysoky. Ptam se je to v poradku, ze je mam na vzdalenost 50cm nebo to mam moc blizko u sebe a nepujdou?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 139.216 (?), 19.9.2015 22:13

Samozřejmě, že půjdou. Naopak, dříve se Vám zapojí a budou neprůhledné. Hlavně se o ně dobře starejte, přiměřeně zalévejte a hnojte. Včas začněte zastřihovat hlavně z boků. A pokud to ještě nemáte, pak pás pod nimi odplevelte/odtravněte a namulčujte (Kůrou či oblázky apod.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.35 (?), 20.9.2015 17:58

pane Josef moc dekuji, jsem se pak docetla, ze to je blizko, ze thuje budou pak prosychat kdyz jsou moc blizko u sebe.Tak mi spadl kamen ze srdce. Hnojit budu az na jare, kdyz jsem je ted zasadila tak se to na zimu pry uz nema. Kuru chci dat az tak za mesic. Moc dekuji za odpoved Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.35 (?), 21.9.2015 9:09
Prosim o radu. Davate pod thujky netkanou textilii a kuru(oblazky) nebo staci jen kura bez textilie? Pry ta netkana textilie zhorsuje provzdusnemi a thujkam to skodi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.38 (?), 21.9.2015 10:26
Vždycky textilii, ušetří Vám to hodně práce s odplevelováním. Mluvím z vlastní zkušenosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.68 (?), 21.9.2015 12:04

Dobrý den. Během své praxe jsem vysadil opravdu hodně metrů živých plotů a nikdy jsem textilii nepoužil. Základem je kvalitní odplevelení herbicidem a pak plevel nemá žádnou šanci. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.35 (?), 21.9.2015 14:28
Tak jeden rika textilii a druhy ne;-) Babo rad;-). Asi tezko budu pouzivat herbicidy kdyz bych tim mohla zasahnout koreny. Prosim vy co thujky mate doporucujete textilii davat nebo je to zbytecne a staci thujky podhodit jen kurou?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 21.9.2015 17:40

Dobrý den. Jaké kořeny můžete zasáhnout? Předpokládám, že tam kde budete ty túje vysazovat, mimo plevelů nic neroste. A nemluvě o tom, že totální herbicid, jako je již klasický Roundoup, účinkuje téměř výhradně přes listy. Okrasné zahrady mě živily a nezaznamenal jsem ani jednu námitku. Vše roste tak jak má. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.35 (?), 21.9.2015 18:48
Tak ja su takovy zahradnik amater. Kdyz jsem likvidovala plevel tak jsem to resila postrikem a to by u tujek nedopadlo dobre. Rozhodli jsme se nakonec, ze textilii a kuru davat nebudem.Plevel se vytrhne;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.35 (?), 26.9.2015 14:58

Proč rezaví, hnednou, usychaji thuje?Prosim o radu.Mam 3 tydny zasazene thuje Smaragd (vysky 100cm, koupene v balu). Od spodu mi zacinaji hnednout. Je to normalni, ze by ty spodni vyhonky usychaly? Kdyz neprsi zalevam 2-3x tydne. Mam je zkusit prihnojit horkou soli(nevim jestli na zimu je to vhodne)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika