nízký plot z buxusu



host - 10.34 (?)
14.4.2006 13:50
Dobrý den. Nízký živý plot z buxusu se zakládá z kultivaru "Suffruticosa", který je patrně nejlepší. Bývá dostupný v okrasných školkách. Pravděpodobně se dostanou koupit malé rostliny, takže vzdálenost v řadě 25cm,a ale sázel bych do trojsponu, pokud víte co to je. V tom případě by řady od sebe byly vzdáleny 20cm. Buxus výborně snáší řez a pokud někdy dojed k zimnímu poškození, což se stalo zrovna letos, tak spolehlivě obrůstá.  Pokud jej buedte zastřihávat, tak minimálně 2x za rok, ale to prostě poznáte na rostlinách, jak se Vám nebudou líbit jejich nové výhony, že vyžadují střih.  Je zajímavé, že se tento kultivar v praxi množí prostým rozdělením už velkých sazenic. Normálně se po vyjmutí z půdy roztrhají a znovu zasadí. Do ornamentu vysaďto to, co se Vám líbí, ať Vám to přináší jen radost!
Prima den přeje Stanislaw:-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 135.144 (?), 9.4.2006 17:37, zobrazeno: 15092x
Dobrý den, chtěla bych vytvořit nízký živý plot z buxusu, stejně jako je v zámeckých zahradách - výška do 20 cm. Chtěla jsem se zeptat, jak daleko mám od sebe sázet sazenice? a Jak se mám o takový plot starat? V časopise Marianne bydlení jsem viděla paní, která takový plot vypěstovala za 15 let a " vnitru" ornamentů pěstovala zeleninu, byliny, kytičky, ani tato doba mi nevadí.Děkuji za odpověď.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.34 (?), 14.4.2006 13:50
Dobrý den. Nízký živý plot z buxusu se zakládá z kultivaru "Suffruticosa", který je patrně nejlepší. Bývá dostupný v okrasných školkách. Pravděpodobně se dostanou koupit malé rostliny, takže vzdálenost v řadě 25cm,a ale sázel bych do trojsponu, pokud víte co to je. V tom případě by řady od sebe byly vzdáleny 20cm. Buxus výborně snáší řez a pokud někdy dojed k zimnímu poškození, což se stalo zrovna letos, tak spolehlivě obrůstá.  Pokud jej buedte zastřihávat, tak minimálně 2x za rok, ale to prostě poznáte na rostlinách, jak se Vám nebudou líbit jejich nové výhony, že vyžadují střih.  Je zajímavé, že se tento kultivar v praxi množí prostým rozdělením už velkých sazenic. Normálně se po vyjmutí z půdy roztrhají a znovu zasadí. Do ornamentu vysaďto to, co se Vám líbí, ať Vám to přináší jen radost!
Prima den přeje Stanislaw:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.144 (?), 22.4.2006 11:22

Děkuji za radu, opravdu nevím, co je to trojspon, budu ráda, když mi poradíte, nebo se zeptám v zahradnictví.Zdravím a přeji pěkný víkend. Lenka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.34 (?), 27.4.2006 11:50
Dobrý den paní Lenko. Trojspon znamená, že vysadíte jednu řadu rostlin a vedle ní další řadu, ale ty rostliny v další řadě posunete o půlku sponu. Takže Vám 3 rostliny tvoří trojúhelník. Tady na Hané se tomu někdy říká do struhátka, což znamená, že když se podíváte na struhadlo na citronovou kůru, tak tam ty vylisované kovové trny tvoří právě trojspon! Prima den přeje Stanislaw:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.26 (?), 19.5.2006 10:56

Vysadil som 15cm buxusy asi 25 cm od seba a po troch rokoch sú vysoké pol metra. Zatiaľ som ich vôbec nestrihal (prísne tvarovanie sa mi zdá neprirodzené). Nízky plot dosiahnete oveľa skôr ako po 15 rokoch.

Buxus je nenáročný, iba v suchom lete potrebuje zavlažovať. Ak ho poláme sneh, rýchlo zregeneruje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 30.32 (?), 14.6.2006 11:32

Dobrý den,

já mám olemovaný trávník nízkým plotem z buxusu a můžu říci, že každou zimu mi nějaký vymrzne, já bych už do buxusu nešla. Je to rostlina nenáročná, sem tam je zaliju, ale ty zimy ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.206 (?), 31.10.2006 23:18
A u buxusů velmi pozor na psí miláčky. Nesnášejí očůrávání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika