Darling netěsní - poradíte?



martincz - (20) - 251.7 (?)
15.5.2017 8:35

Díky za pomoc! Martin.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
martincz - (20) - 251.7 (?), 14.5.2017 7:37, zobrazeno: 5797x

Prosím pěkně, mám na chalupě po bývalém majiteli ještě starý darling, funguje bezvadně, až na to, že netěsní a prokapává ve spoji mezi hřídelí a čerpadlem. V terminologii jsem naprostý laik, takže raději posílám video, uměli byste mi poradit, jaké těsnění a kde koupit?

A případně zda jej mohu vyměnit sám? Tedy povolit pouze ty dva šrouby a vyměnit kus za kus, anebo to mám raději svěřit odborníkům?

A ještě dotaz, ta koroze je zásadní, anebo to mohu ignorovat? Popř. co bych měl provést?

Čerpadlo je na štítku označeno jako typ Sigma S-35-V-200-1,3/02

Video

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.228 (?), 14.5.2017 16:13
Zdar. U těhle čerpadel se jako těsnění používá lojová šňůra. Nic až tak složitýho, ale trochu na nervy. Lepší to dát někomu než se trápit. Zvlášt když to člověk nezná.laslo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.243 (?), 14.5.2017 16:22

Ty dva šrouby se během provozu postupně dotahují. Ale voda jemně prokápavat musí. Tím se ucpávky - 4-6ks. lojové šňůry chladí a mažou.
Nicméně po čase je třeba to těsnění vyměnit. Problémem hlavně u starých čerpadel může být zrezivělá a vydřená hřídel a bude třeba ji vyměnit. Tzn. rozebrat celé čerpadlo.

Jinak videonávod na výměnu těch lojových šňůr je zde. U starších typů těchto čerpadel se to může trochu lišit, ale základní princip je stejný.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
martincz - (20) - 251.7 (?), 15.5.2017 8:35

Díky za pomoc! Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.129 (?), 14.5.2017 16:24

Když už jste byl na té VašíTrubce, mohl jste zkusit dát do hledání třeba "sigma těsnění". A ejhle, hned první video (od SIGMAShop) je přímo video manuál na řešení Vašeho problému.  ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.129 (?), 14.5.2017 16:46

Ještě dodám, že toto je v dnešní době opravdu zastaralý způsob těsnění. Všechna novější čerpadla jsou těsněná keramicko-grafitovým těsněním, které vůbec neprosakuje a při správném používání čerpadla (čistota vody atd.) má velmi dlouhou životnost. Drobná nevýhoda je, že jeho výměna je jen pro velmi zručné kutily nebo pro servis. Principem jsou dva kroužky - jeden z keramiky, druhý z grafitu - s velmi přesně broušenými a leštěnými čely, které jsou pružinou tlačeny k sobě. Jeden je pevný, těsněný gumovým těsněním v tělese čerpadla, druhý je oběžný, těsněný na hřídel. viz obrázek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
martincz - (20) - 251.7 (?), 15.5.2017 8:37

Díky. Hledal jsem vše, ale takhle obecně mě to netrklo zkusit :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika