Čerpadlo Al-ko - rozdíl mezi žlutým a červeným provedením



host - 192.242 (?)
7.1.2016 17:50

Ebara, Wilco Sigma. S domácími vodárnami Al-Ko nemám dobré skusenosti, pokial hladáte spolahlivost, tak Al-ko to určite nebude. A áno, žltá rada už skončila a nastupila nová rada červených. Musím ale poznamenat, že i ked je žltá rada dizajnovo menej zdarilá, je to lepšia volba, ked už to musí byt AL-KO. U červenej je už oprava koplikovanejšia a drahšia. Ponuka ale niektoré výhody, i ked nahradenie tlakového spínača elektronikou-nie príliš vydarenou, neprineslo lepšiu spolahlivost a životnost. U výkonneších typov s motormi od 1100W je pomerne časté spálenie vynutia-po dlhšom používaní 4 roky. U základných typov s lakovanou zásobárnou zase prehrdzvela tlaková nádoba.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 129.89 (?), 16.6.2013 21:41, zobrazeno: 5866x

Dobrý večer, pro účely zalévání dešťovou vodou z podzemního zásobníku 8-10 kubíků plánuji zakoupení kalového čerpadla. Jedná se o čerpání v letní sezóně 400-600l 2-3 krát týdně do sudů. Rozhodl jsem se pro AL-KO, typ 11001 už mám pro zálivku ve studni asi 4 roky zatím bez problémů, čerpalo i zaplavený sklep do výšky 2m, do čisté číny jít nechci. Zvažoval jsem žluté 8001 550W motor, dopravní výška 8,5m, max. ponoření 5m. Teď jsem zjistil, že mají i novou červenou řadu, tam by připadalo v úvahu 10000 s výkonem motoru 650W, dopravní výškou 8m. Je asi o 2 stovky dražší. Víte někdo o zásadních rozdílech mezi žlutou a červenou řadou, důvodu, proč třeba jít do červené? Podotýkám, že jsem měl historicky několik Malyšů a z hlediska zálivky to bylo pro mě ideální čerpadlo, bohužel po čase shořely a po opravě ani čerpání, ani životnost (znovu shořely) nestály už za nic. Děkuji za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.48 (?), 21.6.2013 23:27

Tak prý žluté provedení pomalu končí a je nahrazovámo červeným. Doufám, že životnost nepůjde dolů. V tomto okamžiku mám žluté i červené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.242 (?), 15.8.2015 15:02

Al-Ko je čistá čína, takže zmente značku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.0 (?), 15.8.2015 17:54
..co nie je cina?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.242 (?), 7.1.2016 17:50

Ebara, Wilco Sigma. S domácími vodárnami Al-Ko nemám dobré skusenosti, pokial hladáte spolahlivost, tak Al-ko to určite nebude. A áno, žltá rada už skončila a nastupila nová rada červených. Musím ale poznamenat, že i ked je žltá rada dizajnovo menej zdarilá, je to lepšia volba, ked už to musí byt AL-KO. U červenej je už oprava koplikovanejšia a drahšia. Ponuka ale niektoré výhody, i ked nahradenie tlakového spínača elektronikou-nie príliš vydarenou, neprineslo lepšiu spolahlivost a životnost. U výkonneších typov s motormi od 1100W je pomerne časté spálenie vynutia-po dlhšom používaní 4 roky. U základných typov s lakovanou zásobárnou zase prehrdzvela tlaková nádoba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika