Beztlaková kapková závlaha



host - 36.38 (?) 
12.2.2009 13:42, zobrazeno: 17257x

Dobrý den,

Zaujalo mě vlákno o kapkové závlaze a chtěl bych si ji letos pořídit do skleníku. Jednalo by se asi o 28 kapačů po 25 cm pro papriky. Elektrickou přípojku mám, ale je trochu problém se k ní od skleníku dostat, takže bych chtěl beztlakovou závlahu. Vlastním 250litrovou nádrž, která je 10m od skleníku a je ve výšce cca 0,75m nad skleníkem. Nemohl byste mi, prosím, někdo říci rozpis dílů na takovou závlahu? A na jak dlouho (počet dní) 250l nádrž vydrží  (potřebuji aspoň 2 dny bez obsluhy).

Děkuji předem za Vaše názory

Milan

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 12.2.2009 17:24

Je to uz niekde spominane v inej teme, myslim ze sa volala family drip a boli tu na nu dobre ohlasy. Skuste hladat.

Co by som trochu vahal, ci kvapkanie je rovnake..., kedze maly tlak je citlivejsi na tlakove straty. Mam na mysli nerovnost terenu.

V tlakovych kvapkacoch prietok je dany tlakom v celej sustave, ktory vzhladom na maly prietok je konstantny a straty tlaku v sustave su male.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.2 (?), 19.2.2009 11:02

Tak jsem se stavil v jednom obchodě a nabídli mi Claber Colibri.

Nevíte někdo, jestli je to beztlaková závlaha?

Díky předem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.133 (?), 23.2.2009 22:02

Pozor Colibri je tryskova zavlaha pre travnik. Je pravda, ze mozno bezi na relativne maly tlak a ma aj malu spotrebu vody cize je na dlhsiu prevadzku... ale urcite nie je beztlakova. Je som videl len nejake prospekty a niejaky film,...Colibri ma nieco ako tociace sa kolecko co roztrekovanu vodu este viac rozstrekuje dodialky. Nie je moc vhodna vraj do travnikov lebo spinou toto kolecko sa moze zaseknut a znefunkcnit. Je lepsie ju pouzit do cistych zahonov so strkom, kde nehrozi zanesenie zeminou alebo jemnou spinou. To kolecko je vraj na spinu dost citlive. Ale nie su to moje skusenosti, iba co mam sprostredkovane. Z postrekovacov s malou vydatnostou ale relativne velkou zavlazenou plochou by som volil radsej rotator od Huntera, ktoreho nizky vykon je na zaklade pomalej lucovej zavlahe. Ten mam ja a nemal som doteraz problemy.

Ako je nazov temy, beztlakove su len kvapkove zavlahy aj tie su skor ojedinele... Colibri pokial mi pamat sluzi nie je kvapkova zavlaha, i ked svojou spotrebou vody sa parametrami kvapkovej trochu blizi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.239 (?), 8.8.2022 20:39

jako jedna z mnoha možností :-) zadat kapková závlaha a klik :-) oběví se toto plantlife.cz a spousta jiných stránek, i s radou jak systém sestavit a podle typu a množství užitých kapkovačů lyze spočítat hodinovou spotřebu a jen jí vydělit objem nádrže a máte dobu jak dlouho bude mít vodu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika