Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Loni se nám buhužel kvůli špatnému větrání dostala do sklepa plíseň. Celý jsme ho vyklidili, natřely regály, vystříkali modrou skalicí, sklenice vymily octovou vodou... Celou zimu byl pokoj, ale jak se venku udělala vedra a stoupla teplota i ve sklepě, tak mi některé zavařeniny vevnitř začaly plesnivět. Mám podezření, že byť jsme sklenice umyly, tak někde zůstala plíseň :o(protože třeba zavařená rajčata ve vlastní šťávě, víčka při otevření normálně mlaskla, ale i tak tam plíseň byla, takže myslí, že z venku se dostat nemohla. Chci tomu letos předejít. Jak doporučujete sklenice vydesinfikovat. Bude stačit myčka na 70st s přidáním octu? A přidáváte do zavařenin, které jsou náchylnější na plíseň jako třeba marmelády a věci bez octu něco? Jinak ještě se zeptám na zavařování červené řepy, ta se nám vařená přelitá sladkokyselým návelem a na zavařená na 80, zkazila vypouknutím asi po třech měsících? Je řepa taky náchylnější a nebo myslíte, že to mohli způsobit asi nedokonala umyté sklenice? Zavařovala jsem dle tety a té se to nikdy nestalo :o( Díky za tipy.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika