vřetenová sekačka TC 32 Me



host - 80.111 (?)
19.4.2009 23:52

Díky za upozornění před touto firmou. Vřetenové sekačky Garten jsou sice levné, ale zřejmě na prd. Asi si ji koupím od výrobců Gardena, nebo Husqvarna.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 80.111 (?), 19.4.2009 23:52

Díky za upozornění před touto firmou. Vřetenové sekačky Garten jsou sice levné, ale zřejmě na prd. Asi si ji koupím od výrobců Gardena, nebo Husqvarna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vacino - (35) - 232.59 (?), 20.4.2009 11:01

Já jsem si před týdnem pořídil Brill a jsem spokojen, jen se tráva musí sekat nižší aby se tráva dobře sbírala do koše, když je delší zůstává občas něco málo na trávníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 16.5.2009 12:00

A to máte nějakou z té řady RazorCut, tedy délka nože 33cm či 38cm? Koukal jsem na ty Brill vřetenovky... do té základní bych nešel, protože ta prý není zpřevodovaná. Jak se Vám s tím seká? A na jak velkou plochu to používáte? A do třetice, jak řešíte sekání okrajů trávníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vacino - (35) - 232.59 (?), 18.5.2009 9:23

Já mám asi měsic Brill 38 cm a zatím mám takové smíšené pocity... Co se týče manipulace a sběru trávy, nemám výhrady, ale kvalita střihu mě zklamala. Tráva je okousaná, tedy roztřepená, občas nějaké to stéblo zůstane neskosené. Vypadá to, že je prostě špatně naostřená nebo seřízená, každopádně test s papírem A4 neprošel. Nemám ale vůbec chuť ji reklamovat, bude měsíc někde ležet a potom mi stějně řeknou, že je vše o.k. Nechám ji nabrousit a uvidíme. Škoda, že Atco nedělá ruční vřetenovky, hned by si ji koupil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 18.5.2009 9:53

Možná by nebyla nutná přímá reklamace (formálně to tak asi stejně nazvete), zkuste vyhledat nějaké blízké servisní středisko (lze zjistit z netu dle vašeho bydliště na adrese www.brill.cz) a zavolat jim s tím, že ji potřebujete seřídit. Třeba by byli ochotni to udělat za pár dní. Osobní zkušenost s takovým řešením nemám.

A s Vaším názorem na ruční vřetenovky od Atca souhlasím, u nich by člověk mohl doufat, že se takovým problémům vyhne. Ale holt nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.135 (?), 20.6.2009 20:24

Zkuste ruční vřetenovku od husqvarny. Mám asi 15 let (myslím model diamant 40) a i po letech funguje velmi dobře. Na vřetenovce je základní dobré nastavení přítlačné lišty. Pokud tomu budete věnovat trochu péče, pak výsledky budou dobré. Udržuji asi 200m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.132 (?), 28.10.2009 18:49

Mám Brill bateriovou už asi 5 let a jsem spokojen. Nově seču zhruba 450 m2 obvykle dvakrát týdně. Ovšem pořídil jsem si druhou baterii a starou jsem nechal předělat na vyšší kapacitu (skoro dojnásobnou). Uvažuji o LiPol, ale zatím nemám žádné reference. Můžete někdo popsat zkušenosti?

Okraje trávníku řeším, pokud možno, položením cihel (dlaždic atd) naležato podél okraje pár centimetrů nad povrchem půdy. Po tom jede kolečko sekačky a okraj je stále v dosahu vřetene. Větší investice se bohatě vyplatí!

Přerostlá stébla trávy neposeče ani Acto. Z principu vřetenové sekačky to není možné. Vyšší stéblo se prostě ohne a do vřetena se nedostane. Pokud mi přerostou stébla (a to by se v udržovaném trávníku stát nikdy nemělo), pak použiji nůžky, nebo něco na jejich zakrácení. Listy se chovají poněkud přátelštěji, takže se to projeví až opravdu při velmi vysokém rozdílu výšek sečení - porost. V takovém případě je vhodné sečení na nejvyšší technickou výšku sekačky a následně na požadovanou. Holt vřetenovky :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.213 (?), 20.10.2009 17:37

Dobrý den,

já si myslím, že sekačka TC 32 ME s výměnnými noži vřetena je opravdu nedomyšlený výrobek. U vřetenových sekaček velmi záleží na kvalitním přebroušení vřetena - toho se u výměnných nožů dá jen těžko docílit a také správném seřízení vřetena a spodního nože. Někteří uživatelé dotahují spodní nůž k vřetenu tak, že se vřetenem dá jen ztěžka otáčet (což může samotné vřeteno i nůž poškodit), sekačka špatně seká a je hlučná, nebo naopak mají mezi vřetenem a nožem mezeru, že sekačka zanechává neustřižená stébla trávy. Domnívám se, že ani tak nezáleží na značce sekačky, zkrátka je to v seřízení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 20.10.2009 19:33

Bohužel velmi záleží na tom o jakou jde značku, šunt neseřídíte.

Osa válce musí býr rovná, nikde nesmí být vůle, nože sekačky musí být opravdu "na plášti" imaginárního válce, dokonale pravidelného... A tak bych mohl pokračovat o materiálech, ložiscích, atak dále a tak podobně... Když dva dělají totéž, není to totéž..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.35 (?), 17.6.2010 15:18

Je jasné že z každé zde napsamé reakce ohledně vřetenových sekaček plyne jenom jedno jediné.Pokud někdo chce mít perfektně střižený trávník pak bohužel krom profi vřetenových sekaček za statisíce neexistuje lepší stroj u nás než je ATCO!!. Vše ostatní v hypermárketech atd tak kolem 8 druhů jsou uplně vyhozené peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika