Usychání konečků trávy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
ZbranekO - (2) - 101.13 (?) 
26.5.2009 10:13

Dobrý den,

podle mého názoru, zaschlé konečky můžou být z mnoha důvodů, jak již zmíněné tupé nože sekačky nebo také i velká délka sekání.. Sekat se má vždy jen 1/3 délka stébel, pokud se nemýlím.. Já osobně musím sekat co 5dní a ještě sekat pouze půlkou sekačky, protože elektrická sekačka při hustém trávníku absolutně nestíhá...

   Co se týká závlahy, doporučil bych spíš zavlažování večer, až slunce poměrně zaleze za obzor. Při automatické závlaze by 10-15min mělo stači.. Záleží na tom, jaké bylo počasí přes den...   Přes noc se totiž vláha lépe natáhne do kořínků, než dopoledne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 124.190 (?), 31.5.2009 13:50

Ja by som asi skor zavlazoval v skorych rannych hodinach, ked je teplota najnizsia z celeho dna = najnizsie straty. S automatickou zavlahou to nie je problem, staci nastavit cas na riadiacej jednotke, pokial vam to nenastavila instalacna firma. 3.-4. ranna hodina by mohla byt fajn. A vecer mozete travnik este vyuzivat.Dlzka zavlahy zavisi aj od druhu pody (skratene lahka, stredna, tazka, podrobnejsie najdete na nete) a zrazkovej vysky cize mnozstva vody, ktore je dodavane na jednotku plochy za cas. Rozlicne trysky v postrekovacoch maju rozlicnu z.v., pre ilustraciu rozprasovacie trysky s kratkym dostrekom i viac ako 120 mm/h,  ´normalne´ rozprasovacie trysky, okolo40-50 mm, MP rotator 9-13 mm, rotacne podla typu 10-30...

Pustite vsetky na 10 minut a mate dost rozdielne mnozstvo vody dodane na jednotku plochy.  dlzku je tiez potrebne nastavit podla druhu pody. cim je poda lahsia, tym rychlejsie voda vsakuje cize moze byt zavlaha spustena dlhsie, bez prestavky.Pri tazsich podach by bolo vhodne pri tryskach s vysokou z.v. dodavat celkove potrebne mnozstvo vody s prestavkami potrebnymi na vsiaknutie vody do pody. Hlavne to plati pri svahoch. A ako bolo spominane, zavlazovat menej casto, 2-3 x tyzdenne vacsim mnozstvom vody, 10-15 l/m2. Aby voda prevlhcila podu do hlbky.Mala by vam to nastavit Instalacna firma, ktora vam robila zavlahu. Pokial ste si robili zavlahu sami, musite si pozhanat informacie a vysomarit sa z tyh cisielok. vela stastia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 1.6.2009 10:22

Pro zavlažování jsou vhodnější (jak jsem vyčetl) skutečně spíše rána. Teplota je pro zavlažování vhodná jak večer, tak ráno. Avšak pokud zaléváte večer - je trávník přes noc více vlhký (není prosušen přes den sluncem a vyšší teplotou), což se může projevit množením mechů, hub a dalších chorob trávníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.24 (?), 2.6.2009 20:05
Může to být tupými noži, ale taky tou rotační sekačkou. Vřetenová by to dělat neměla, ale zatím ji nemám, tak nemůžu posoudit. Záleží jestli nebylo moc teplo, to mohlo oschnout sluníčkem. A to zalévání 10 min denně asi nestačí. Když se zalévá každý den a trochu, tak se podporuje jen mělký kořenový systém. 2 -3 týdně max. a to za vysokých teplot, ale pořádně. 25 litrů na m2. Pusťte vodu a postavte prázdnou sklenici od kompotu na místo kam zaléváte, až v ní bude 2,5 dcl, tak stačí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 3.6.2009 9:13

S tou sklenicí to je dobrý nápad! Díky za inspiraci 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.39 (?), 3.6.2009 17:43

To budete zalévat hodně dlouho!

Pokud ve sklenici bude 2,5 dcl, odhaduji to tak na 6-7 cm výšky vody ve sklenici, pak jste zalévali dávkou 60-70 l / m2 (a to neuvažuji o tom, že hrdlo kompotové sklenice je o něco užší, než její tělo).

Správně mělo být uvedeno 2,5 cm.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.24 (?), 3.6.2009 19:47
Ano, máte pravdu. 2,5 cm Později jsem si uvědomila, že by z toho byla mokřina :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.206 (?), 4.6.2009 7:37

Mám možná ten stejný problém. Ale! Sekám trávník na více místech a na jednom, který je na východní straně, se mě najednou začal trávník nelíbit. Vypadalo to, jako by v místech kde je nejvíc zastíněný chytl nějakou plíseň. Tráva měla šedý nádech... Místa se začala rozšiřovat. Včera jsem stébla prohlížela lupou a zdálo se mi spíš jako by byla spálená od sluníčka?? při tom tam málo svítí. Sekačku mám zánovní, a kdyby byl nůž tupý, dělalo by to i na jiných místech, tam ale problém nemám.

Mlže se tedy v těchto dnech objevit něco jako padlí či plíseň v trávníku? Pokud ano - čím ošetřit?

JanaKa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 4.6.2009 9:05

Zkuste přihodit fotku, třeba tu někdo rozpozná Vámi uváděnou vadu trávníku, takhle je těžké to posoudit. Jinak trávník může být určitě postižen různými nemocemi a typ přípravku ke zlepšení stavu se bude lišit dle dané choroby - ta ovlivňuje potřebnou účinnou složku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
2sagina - (5) - 198.206 (?), 4.6.2009 12:12

Zkusím vložit fotku trávníku.

poškozený trávník
poškozený trávník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika