Ujme se ještě nově zasetý trávník?



MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?)
27.10.2015 15:54

Těžko radit jelikož nikdo nemíme jak bude. Nyní je výhoda v tom, že se nemusí moc zalévat, povrch půdy vydrží dlouho vlhký. Nicméně je zase již poměrně chaldno, tráva již moc neroste. Já bych počkal na jaro, sám jsem potřeboval také nyní založit malý kousek trávníku, nakonec jsem jen navozil, namíchal a připravil půdu a nechám to až na jaro. Půda si sedne, možná vyklíčí nějaký plevel. Na jaře odstraním případný plevel prohrábnu povrch a oseji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 117.211 (?), 27.10.2015 12:35

Ma smysl ještě teď sazet travník (sportovní kolem domku), nebo nechat na jaro?

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 27.10.2015 12:40

Pokud víte, že bude mírná zima, tak se trávník zasít dá. Lepší ale je, mimo sezónu pro výsevy trávníku, zakládat trávník položením hotového travního koberce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 27.10.2015 15:54

Těžko radit jelikož nikdo nemíme jak bude. Nyní je výhoda v tom, že se nemusí moc zalévat, povrch půdy vydrží dlouho vlhký. Nicméně je zase již poměrně chaldno, tráva již moc neroste. Já bych počkal na jaro, sám jsem potřeboval také nyní založit malý kousek trávníku, nakonec jsem jen navozil, namíchal a připravil půdu a nechám to až na jaro. Půda si sedne, možná vyklíčí nějaký plevel. Na jaře odstraním případný plevel prohrábnu povrch a oseji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 138.109 (?), 27.10.2015 21:24

A to já ještě, pokud se k tomu dostanu a stihnu připravit, kousek trávníku ještě založím - oseji. Jsem (alespoň trochu) optimista a předpokládám, že zjara budu mít náskok před jarním výsevem.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika