Travni smes na sluna mista



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
srcmaly - (25) - 81.14 (?) 
24.5.2015 10:52

Dobry den

Potřeboval bych poradit se žloutnutím trávy. Pokusím se to pojmenovat je to jako by hnila od spodku není to všude jen některá místa spíš jak je momentálně dost vlhko tak od kořenu žloutne co stým aby se toho zbavil a nezačali houbové choroby na plno. Četl jsem o přípravku Ortiva jako preventivní opatření proti chorobám mohl bych použit.

Možná příčina je že když jsem letos zakladal trávník a jak rostl tak mě po zašlápnutí ¨slehla nechtěla se tak vzpřímit tak polehával a tím to podle mého začalo. Už v té době trošku spodek žloutl ale nebylo to nic hrozného. Pokoušel jsem se to pokut možno vzpřímit hráběmi i koštětem ale moc to nepomohlo sekám na výšku 4cm a nechavam dorust na 6 až 7 cm pak kosím opet na 4 cm. Sekam dvakrát do týdne nemel bych radši sekat níže na 2 cm.  A kosit až bude mít těch 5 cm. Kor když je dost vlhko. Pak jak bude horko vrátit se k dřívějšímu sekaní.

F1
F1
F2
F2
F3
F3

F5
F5
F6
F6
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 25.5.2015 10:28

Dobrý den,

jednak je to tím, že je to nová mladá ještě ne moc odolná tráva. Také je to přemokřením vrchní vrstvy a výškou kosení. Zluste snížit výšku třeba na 3 cm max. 2.5 cm a mělo by to být lepší. Nechodit po mokré trávě a nepřehánět to se zálivkou, klidně nechat vrchní vrstvu trochu proschnout.. Není to žádná závažná nemoc, ale důsledek výše uvedeného a nic si z toho nedělejte u mladých kostřav je to časté. Ortivu bych nahradil např. Rovnal Flo, ale není to nemoc. Pokud to však postříkáte tak se nic nestanne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 25.5.2015 16:02

Ještě jednu věc Vám mohu poradit, pokud Vás to baví, tak bych odizoloval tu část kolem betonové zídky. Beton táhne vodu, zahřívá se a trávě se tam především v létě moc dařit nebude a jak je vidět tak místy již nedaří. Stačí mezi půdu a beton vložit např. 5 - 10 cm vysoký plastový lem, lze použít cokoliv, např. obyčejné plastové obrubníky na záhony co se prodávají v rolích. Jsou silné cca 1 mm a snadno se po naříznutí drnu vloží. Sečte opravdu již níže, ale postupně to snižte, nebude dobré když nyní při této výšce trávy posekáte hned na nízkou výšku. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.41 (?), 25.5.2015 16:12

Dobrý den,

pěkně se Vám s trávou zadařilo yes Snad se také jednou dočkáme wink

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
srcmaly - (25) - 81.14 (?), 25.5.2015 19:53

Tak jsem jíž dneska posekal aby se dřív zregenerovalo dokud je zataženo a moc nepaří sluníčko, šel jsem na těch 2,5cm.Provzdušnil jsem to vidlemi. Doufám že to trávník zvládne teď nechám odpočinout tak do soboty a pokusím se sekat 1/3.
Ten postřik jak budu mít použiji (pro jistotu).
U toho betonu tam si hrál hryzec naštěstí jsem ho zlikvidoval. Pěkně to tam zoral a musím ještě lépe dosít.Ten obrubník není špatný nápad je pravda že tam závlaha je hned fuč. I když momentálně nechám nejdřív po těch deštích trošku přeschnout. Pak bych to snad řešil.

Jardo snad se vám trávník časem vyvede hodně štěstí. Pan MartinS vám radí dobře poslouchejte co říká a určitě výsledek bude stát za to.dejte tomu čas a boužel i ty finance a bude to ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.200 (?), 25.5.2015 23:17

Honzo, 

děkuji moc, určitě pan Martina poslechnu, je vidět, že zná a rád poradí a toho si moc cením yes A určitě se pak pokusím pochlubit, jak se časem zadařilo wink

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 26.5.2015 10:58

Pane Malý, zase to s tou nízkou výškou nepřežeňte, pod 2,5 cm bych u Vás nesekal, klidně 3 cm a bude to v pohodě. Jelikož vy tam toho asi moc nenachodíte tak není potřeba kostřavu sekat na tak nízkou výšku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
srcmaly - (25) - 81.14 (?), 26.5.2015 20:55

Tak bych řekl že to nebyl zas tak špatný nápad posekat jednou na 2,5cm.Vzřejmě to spíš pomohlo.Kdýž je takové počasí a nemá šanci slehnout a lepe zesílí od spodu stale je dost trávník mladý a nema takovou sílu pro spřímený rust. Kostřava by neměla mít problém i stahovou sečí..Už u toho krátkeho střihu zustanu samozřejmě jen když bude tak to děštivo.Jinak budu sekat jak předtím.Dík opet za dobrou radu pane MartineS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 2.7.2015 15:10
Pro MartinS: Dobry den, planuji zalozit novy travnik a uvazuji o travni smesi VV 13/4. Piste ze tuto smes mate a tak bych vas chtel poprosit zda sem muzete zaslat fotky vaseho travniku. Matevzde sice fotky travniku po zime ale me by zajimalo jak vypada travnik v lete ci na jare az se plne zapoji. Dekuji a preji mnoho uspechu s travnikem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 3.7.2015 12:00

Dobrý den,

přikládám aktuální foto trávníku, jedna fotka je z místa kde je směs Oseva VV-2, tedy kostřavy červené a ovčí s 20 % lipnice luční. U této směsi vzniká problém pokud se trávník zatěžuje pouze v určitých místech, tak poté lipnice postupně vytlačuje kostřavy a vytváří vzledově (díky šířce a barvě listů) odlišná místa. Ostatní foto je již prakticky 100 % VV-13/4 tedy kostřavy červené převážně krátce výběžkaté. Původně byl trávník na několika místech založen právě na VV-2 a zbytek jen 13/4. Po určitých zkušenost s VV-2 viz. výše jsem s pomocí Targy Super loni a letos omezil lipnici luční na absolutní minimum a celé to přeséval VV-13/4 z důvodu sjednocení. Pouze v jednom místě, kde se hodně chodí jsem nechal VV-2 a letos pro posílení kostřav přesel 13/4. Trávník byl posečen ruční vřetenovkou na výšku 2,5 cm. Jinak mám vyzkoušeno, jako ideál pro odolnot proti zátěži atd. výšku nastavení na cca 2 cm, může se vklidu kosit  i méně. Zatížení sešlapem VV-13-4 je střední, není samozřejmě tak odolná jako jílková směs, ale pokud se seče 2x týdně na nízko a má správnou intenzivní péči tak i kolem rodiného domu lze použít.

Mám také velice dobré reference na směs oseva VV-3/3, ve které jsou tenkolisté jílky (20 %) a zbytek kostřavy. V reálu je ten poměr z důvodu určité konkurence jílku vyšší. Trávník je však docela hezky kompaktní a snese i vyšší zátěž.

Oseva_VV-13/4_d
Oseva_VV-13/4_d
Oseva_13/4_b
Oseva_13/4_b
Oseva_VV-13-4_a
Oseva_VV-13-4_a
oseva_VV-13-4_c
oseva_VV-13-4_c
VV-13/4
VV-13/4
oseva VV-2/2
oseva VV-2/2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika