Pampelišky, jetel, houby



host - 152.7 (?)
28.9.2008 19:30
Az si najdu cas tak sem vlozim fotky co nam roste a zije na louce. Momentalne pozoruji jak roste celkem asi 60ks pychavek. Pro zive tvorecky jako jsou jesterky jsem udelal suche zidky a sem tam osazel skalnickama. v zidce jsem udelal i noru pro jezka ale ten se zatim nenastehoval budu mu to muset rict osobne :-) Uzovku jsem videl mockrat jenze jsem ji vzdy vyplasil a nestihl fotit snad nekdy... Nejkrasnejsi na louce je ze cely rok kvete a vyzaduje minimum udrzby. Letos jsem sekal jen 5x V zivote jsem nevidel tolik druhu krasne kvetoucich nekdo by rekl plevelu. Z.M.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 26.9.2008 21:29

Většina lidí to ví, ale když na to přijde řeč, tak ho automaticky označí za hada jen tak mezi řečí. Má mít nožky, slepejš jeden, pak by se nikdo nesplet .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 26.9.2008 21:37

Je to přesně tak Já když uviděla tu vaší fotku a jak je stočený kolem vaší ruky tak jsem zareagovala had!!! A veškeré učivo ze základky je fuč.Simonko, kdyby jste mohla vidět jakou mám ještě teď husí kůži!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 26.9.2008 21:48

Ahojky Micuko,  já jsem se kdysi také strašně bála hadů. Až do té doby, než mi kamarádka, která je chová doma, nechala jednoho pochovat.  Byla jsem hrůzou bez sebe - husí kůži, jak píšete.  Pak jsem zjistila, že je to strašně plachý tvoreček a kůži má jemnou jako samet - žádný slizký, jak se někdy říká. Od té doby se hadů a slepýšů nebojím.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 26.9.2008 22:01

Milá Danielo, tak doporučujete léčbu šokem? Nevím, nevím, asi by u toho musel být zkušený lékař s adrenalinovou injekcí, kdyby náhodou.Ale jo, máte pravdu, ve své podstatě mně láká to zkusit, už dlouho!!Jen ve svém okolí neznám nikoho, kdo hady chová a pod jehož odborným dohledem bych to zkusila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 26.9.2008 22:12

Přiznám se, že jako dítě jsem se hadů taky bála. Měla jsem to štěstí, že jsem jednou byla na táboře, organizovaném ve stylu Jaroslava Foglara. Náš vedoucí jednou chytil hada a přesvědčil nás, abychom si ho vzali do ruky. Byla nás parta děcek a nikdo se nechtěl nechat zahanbit před ostatními.

A touto elegantní metodou nás vedoucí zbavil hadí fóbie .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 27.9.2008 0:40

Jen tak mimochodem, víte že až donedávna byl jetel samozřejmou součástí i anglických trávníků? Dodává totiž dusík do půdy takže ušetříte za hnojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.9.2008 9:18

To je zajímavé a ani jsem to nevěděla.  A přitom jetel je tak pěkný!  Tak proč ho tam nemáme?  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 27.9.2008 10:16

Anglický trávník teda nemám, ale jetel ano.Je pravda, že je příjemné projít se po něm bosky, supr koberec. Ale jen do doby než začne kvést.Nemám ho zas tolik a tak na to stačí srp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.7 (?), 28.9.2008 19:30
Az si najdu cas tak sem vlozim fotky co nam roste a zije na louce. Momentalne pozoruji jak roste celkem asi 60ks pychavek. Pro zive tvorecky jako jsou jesterky jsem udelal suche zidky a sem tam osazel skalnickama. v zidce jsem udelal i noru pro jezka ale ten se zatim nenastehoval budu mu to muset rict osobne :-) Uzovku jsem videl mockrat jenze jsem ji vzdy vyplasil a nestihl fotit snad nekdy... Nejkrasnejsi na louce je ze cely rok kvete a vyzaduje minimum udrzby. Letos jsem sekal jen 5x V zivote jsem nevidel tolik druhu krasne kvetoucich nekdo by rekl plevelu. Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?), 29.9.2008 10:25

Simono, jste dobrá. Sice se slepýšů nelekám, máme min. párek na zahradě, ale aqni je nedokážu "pochovat", prestože vím, že ani slepýši ani hadi nejsou slizcí-švagr choval hroznýše, tak jsem ho jednou do ruky vzala, víc ne-. Mám je ráda, zdržují se v maliní, pod borůvkami, někdy v kytkách, často na ně narazím, ale nejde mi to, vzít je do ruky. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika