Mravenci v trávníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?) 
2.6.2010 10:37

Káva nefunguje, kupte práškový insekticid na lezoucí mravence - killer dust, zasypejte všechna viditelná místa s mravenci. Ti se odporoučejí do mravenčího nebe. KIller Dust trávníky nepoškozuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 2.6.2010 17:41
To je ono?
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 2.6.2010 20:59

Já je ve skleníku postříkala neředěným Savem a všechny pošli.E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.84 (?), 1.6.2014 20:48

Dobrý den, des jsem zjistil, že mám stejný problém. Nejdříve mi začala hnědnout tráva, mysle jsem, že je spálená od feny, ale je to všechno jinak. Mravenci jsou na několika místech a mají tam hnízdečka. Objednal jsem hned Biotoll a uvidíme jak to dopadne jestli to pomůže. Dělá to na mne stejný dojem, že voda jim spíše pomáhá k rozmnožování. Cca po 14ti dnech napíšu jestli to zabralo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Irea - (5) - 48.120 (?), 3.6.2014 13:53

Dobrý den, máme také velký problém s naším malým trávníkem. Letos na jaře byl provzdušněn, doplněn osivem přiloženým hnojivem. Včera po posekání vypadá takhle hrozně-viz obrázky. Vypadá jak vyschlý, zhnědlý a hodně prořídlý. Máme taky spoustu mravenců, ktré se snažíme likvidovat mravenčími bufety, vloni jsme měli v trávě i houby. Tak bych chtěla požádat o radu, co s tím, jestli za to mohou taky mravenci, nebo nějaká choroba? Budu ráda za každou odpověď, díky



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 3.6.2014 14:22

tohle vypadá jako nedostatek dusíku. Kolik jste dávali hnojiva. Nebylo to jako jedna sousedka, co ob rok hází na zahradu s 200 m2 trávníku tak 0,2 kg cereritu? Také veškerou posečenou trávu nevrací přes kompost, ale nechává vyvážet do obecní kompostárny. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.6.2014 14:35

Mně to připadá jako trávník trpící suchem. Je-li dobrá drenáž a nízká vrstva zeminy, tak tím někdy tráva trpí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Irea - (5) - 48.120 (?), 3.6.2014 20:02

No, ono se to tak tváří, ale tady předtím pár dnů lilo jak z konve.

A trávník hnojíme minmálně 2x za sezonu a nešetřím hnojivem. Dávám přímo určené na trávu ne Cererit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 137.85 (?), 3.6.2014 22:29

Trávník z Vaší péče opravdu není nadšený. Z toho, co na fotkách vidím, usuzuji na následující problémy:

1. Příliš nízké sečení: jsou vidět doslova skalpovaná místa.

2. Možná nesekáte dostatečně často: ponechaný trávník se jeví místy téměř vybělený, etiolovaný.

3. Zem se mi zdá příliš slehlá, neprovzdušněná.

Výše uvedené body trochu rozvedu:

1. Trávníku, který není v dobré kondici, musíte ponechat dostatečnou zelenou plochu, aby mohl dobře po sečení obrůstat. Myslím, že by stačilo sekačku nastavit jen o jeden, ale raději o dva stupně výše a hned by plocha vypadala jinak. A z úplně "vybroušených", skalpovaných míst tráva obrůstá o to hůře...

2. Jako zlaté pravidlo pro dobrý trávník se udává, že jednorázově by se měla odebrat maximálně jedna třetina zelené hmoty: trávník udržovaný na výšku 4 cm by se měl sekat v době, kdy má maximálně 6 cm. Ve Vašem případě sekání na nějaké 2 cm (nebo ještě níže), by byla výška trávníku před sečením max. 3 cm. Světlounce zelená, vybělená místa nemají dostatek chlorofylu pro fotosyntézu a následné obrůstání. Snadno jsou také popálena od slunce...

3. V utužené, neprovzdušněné půdě trávník ani nechce obrůstat, odnožovat, zaplňovat holá místa (i ta jsou na fotkách vidět). Doporučil bych provzdušnění. V tomto případě by možná bylo vhodné použít třeba rycí vidle a jejich hustým vpichováním kolmo do trávníku by se snad plocha dala slušně provzdušnit.

Zkušenější pěstitelé trávníku mne snad doplní (nebo opraví).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.67 (?), 13.7.2014 11:28

Travnik vycesejte od stariny a pohnojte.Ja pouzivam mocovinu 3kg cca90-100kc.Potom travnik dostatecne zalijte a zalivejte porad, po 10 dnech by se mel dostavit ividitelny vysledek.

Na mravence v travniku pouzivam obycejnou kuchynskou sul a funguje bezvadne bez poskozeni travniku a investice skoro zadna.

At se dari wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika